Dört çekirdekli tabletler geliyor!

NVIDIA'nın yeni Kai platformu sayesinde Android 4 Ice Cream Sandwich sürümüne sahip Tegra 3 işlemcili tablet bilgisayarlar geliyor.

Dört çekirdekli tabletler geliyor!

Apple, tablet bilgisayar pazarında önde gidiyor ve henüz onun iPad'larını geçebilen olmadı. Apple'ın tabletlerinde olan güçlü donanımı Android'li tablet üreticileri bir türlü gerçekleştiremedi. Şu günlerde iPad'a rakip olarak en büyük beklenti ise Google'ın çıkaracağı hem ucuz hem de yüksek donanımlı tablet bilgisayar.

1337926332_nvidiategra3kaihaber1.jpg

Google'ın tablet üretirken Asus ile bir ortaklık yürüteceği söyleniyordu. Şimdide NVIDIA cephesinden yeni bir açıklama var ve bu açıklama ucuz ve güçlü tablet bilgisayarların önünü açacak görünüyor.

NVIDIA CEO'su Jen-Hsun Huang yaptığı açıklamada, 1+4 çekirdekli Tegra 3 tasarımına sahip 7 inçlik tablet bilgisayarlar için çarpıcı sözler söyledi. Firmanın yeni Kai platformu sayesinde Android 4 Ice Cream Sandwich sürümüne sahip Tegra 3 işlemcili tablet bilgisayarlar, 199 dolara piyasaya sürülebilecek.

Bu yeni mimariye sahip tabletlerin hakkında henüz çok fazla bir bilgi yok. Ancak 27 Haziran'daki Google etkinliğinde bu tabletlerin görücüye çıkarılacağı düşünülüyor. CES 2012 fuarında Asus, 249 dolarlık MeMo 370T model numaralı bir tableti duyurmuştu ve bu tablette Tegra 3 mimarisinin kullanılacağını söyleyerek dikkatleri üzerine çekmişti. Tablet pazarında bu yaz hareketlilik olacak gibi görünüyor.