Dünyada bir ilk: Şekil değiştiren ekranlı tablet

Bu teknoloji beklendiği gibi ünlü firmalardan gelmedi.

Dünyada bir ilk: Şekil değiştiren ekranlı tablet

Daha önce doku değiştirme yeteneğine sahip olan ekranlarla ilgili bilgiler gelmişti. CES 2013 fuarında bahsedilen bu teknolojiyle ilgili ilk uygulamalar hakkında bilgiler edinildi.

Böyle bir teknoloji belki de tanınmış büyük bir firmadan bekleniyordu ancak beklenildiğinin aksine bu teknolojinin ilk tanıtımı California'lı Tactus adında bir firmadan geldi. Şirket, ürettiği yeni teknoloji ile çalışan tabletler üzerinde klavye tuşları belirdiğinde ekran şekil değiştirerek kullanıcıların gerçek bir klavye deneyimini yaşamalarına olanak sağlıyor.

1358193173_4794.jpg

Bu durumda ekstra klavye aparatlarına kıyasla oldukça avantajlı görünüyor. Tactus yetkilileri yaptıkları açıklamada Sony, Motorola, Samsung ve diğer tablet üreticisi firmaların "Tactus Morphing Tactile" adlı yeni teknolojilerini kullanacaklarını umduklarını söylediler.

Oldukça ilgi çekici olan bu teknolojinin ne kadar dayanıklı olacağı da ayrıca merak konusu. Şimdilik bu konuyla ilgili net bir detay bulunmuyor. Bu teknolojinin etkisini zamanla bekleyip göreceğiz.