Donanım

Playstation ve XBox hiç bu kadar ucuz olmamıştı

PS4 ve XBox fiyatları oyuncuların yüzünü güldürecek

Playstation ve XBox hiç bu kadar ucuz olmamıştı

CES 2013’ün kahramanlarından Colin Sebastian’ın açıklamasına göre PS4 ve Xbox 720’nin fiyatları 400 dolar olabileceği yönünde oldu.

Analizcinin açıklaması şöyle;
1358181906_bts1.jpg

"Oyun konsolu marketinin bugünkü kırılgan haline baktığımızda, Haziran ayında düzenlenecek E3 şovunda gösterilecek donanımlar fuarda halka sunularak, konsolların endüstrideki anlamını ortaya konulacak

Araştırmalarımızın öngörüsü, yeni nesil konsol donanımlarının büyük oranda henüz raflarda dahi yer etmeyen yüksek teknoloji PC mimarisine sahip olacağı, hem kutulu hem dijital yayıncılık modelini benimsemiş, tümleşik  ses ve harekete duyarlı kontrol sistemi (Her Xbox içinde Kinect sistemi) ve genişletilmiş multi medya kapasitesiyle gelecek.

Dahası, PC tabanlı mimarisiyle yeni nesil konsolların, yazılım geliştiricileri için kavraması daha kolay ve avantajlı hale gelecek. Örneğin oyun geliştirme süreci daha kısa olacak.

İkincisi, ürünlerin raf fiyatı, bir önceki nesil konsol çıkış fiyatlarında daha düşük olmalı.

Üçüncüsü, PC mimarisine sahip bu konsollarda online servis imar etmek daha kolay hale getirilecek. Böylece free-to-play veya abonelik gerektiren oyunlara ve çeşitli medya içeriklerine ulaşım daha rahat olacak. Microsoft için bu tasarım Windows 8 ve Windows Mobile kullanan cihazlarla iletişimi kolaylaştıracak."
1358181929_ps4.jpg

Bu demek oluyor ki çok kısa süre içinde çok daha güçlü, daha sistematik, daha keyifli ve bir o kadar da güzel oyunlar bizi bekliyor. Ayrıca sevdiğiniz bir serinin devamı niteliğindeki oyunlar için çok fazla beklemenize gerek kalmayacak.

Çıkış tarihi olarak XBox 720’nin kasım ayında, PS4’ün ise kasım ayı içerisinde yada bir ay sonra çıkması planlanıyor.

Yorumlar
Misafir
Bence XBOX daha iyi
Cevapla
Misafir
çok haklısın..
Cevapla
Baran
Turkiyede bu fiyatlarda olmadığı sürece bir anlamı kalmıyor, biz de en az 1500 liradan girer piyasaya. Gerci paralel ithalat ucuza alınabilir tabii
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.