Donanım

Dünyanın en büyük 3 boyutlu yazıcısı Big Delta tanıtıldı

Big Delta projesiyle doğal afetler sonrası doğacak konut sıkıntısının giderilmesi hedefleniyor.

Dünyanın en büyük 3 boyutlu yazıcısı Big Delta tanıtıldı

3 boyutlu yazıcıların günlük hayattaki önemi her geçen gün daha da artırıyor. Neredeyse her nesneyi basabilme özelliğine sahip 3D yazıcılar bu defa çok farklı bir proje için kullanılacak.

World’s Advanced Saving Project (WASP) tasarım ekibi İtalya’da Big Delta olarak adlandırılan dünyanın en büyük 3 boyutlu yazıcısını inşa etti. 12 metre yüksekliğinde ve metre genişliğinde olan 3D yazıcı 100 watt elektrikle çalışıyor.

1443424284_4.jpg

Big Delta projesi özellikle doğal afetler sonrası oluşacak konut ihtiyacını gidermeye yönelik geliştirildi. İnsanların güvenli bir şekilde yaşabilecekleri ucuz evler 3D yazıcı sayesinde hızla oluşturulacak. Big Delta bu sayede doğal afetlerin vurduğu bölgelerde barınma sorunu konusunda önemli bir rahatlama sağlayacak.

WASP’nin web sitesinde, Birleşmiş Milletler tarafından yayınlanan raporda artan nüfusa bağlı olarak önümüzdeki 15 yıl içerisinde 100 bin konuta ihtiyaç duyulduğu ifadesi yer alıyor. 3D yazıcıdan çıkacak evlerin bu ihtiyacı önemli ölçüde karşılaması bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.