Donanım

iPhone’unuzu çok daha hızlı şarj etmenin yolu!

iPhone telefonlarına sahip kullanıcıların şarj etme durumu artık bir rutin haline gelmiş durumdayken hızlı şarj etmenin bazı yolları vardır.


Aktif akıllı telefon kullanıcılarının en fazla dert yandığı konuların başında şarj sorunu olarak gösterilebilir. İnternetin de açık olmasıyla birlikte hızlı bir şekilde şarj biter ve günün geri kalan kısmında pirize yakın bir yer aranır veya powerbank'a takılır. Birkaç ufak taktikle iPhone telefonunuzu çok daha hızlı şarj etmek ister misiniz?

Apple, son telefonları iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X ile birlikte hızlı şarj özelliğini getirmişti. Bunu yapmak için masraftan kaçımayıp USB-C / Lightning şarj kablosu ve 29W'lık adaptörünü almanız gerekiyor. Bu sayede hızlı bir şekilde telefonunuzu şarj edebiliyorsunuz.

Bu hız yine size yetersiz geliyorsa telefonunun ekranını kapatarak hızını daha da artırabilirsiniz. Kapanmış bir iPhone 8 üzerinde yapılan testlerde elde edilen sonuçlar ise şu şekilde:

İlk 15 dakika sonrası

Wi-Fi açık / Hızlı Şarj: %25
Uçuş Modu açık / Hızlı Şarj: %25
Ekran Kapalı / Hızlı Şarj: %27

30 dakika sonrası

Wi-Fi açık / Hızlı Şarj: %47
Uçuş Modu açık / Hızlı Şarj: %47
Ekran Kapalı / Hızlı Şarj: %50

45 dakika sonrası

Wi-Fi açık / Hızlı Şarj: %68
Uçuş Modu açık / Hızlı Şarj: %68
Ekran Kapalı / Hızlı Şarj: %72

60 dakika sonrası

Wi-Fi açık / Hızlı Şarj: %79
Uçuş Modu açık / Hızlı Şarj: %79
Ekran Kapalı / Hızlı Şarj: %82

Yorumlar
Fatih
Bende düzgün bir haber sanmıştım...
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.