Donanım

Dünyanın en güçlü ekran kartı Nvidia Titan V tanıtıldı

Nvidia, dünyanın en güçlü ekran kartı unvanını elinde bulunduran Titan V modelini tanıttı. Nvidia Titan V özellikleri ve fiyatı haberimizde.


AMD ile olan farkı günden güne açan Nvidia, bugün dünyanın en güçlü ekran kartı olan Nvidia Titan V modelini duyurdu. 4K çözünürlüğündeki oyunlar için geliştirilen Nvidia Titan V, özellikleri ile oyuncuların hayallerini süslüyor.

Nvidia Titan V özellikleri

GeForce GTX 1080 ve Titan X'ten bile güçlü olan Nvidia Titan V, Volta mimarisine sahip olan ilk ekran kartı unvanını elinde bulunduruyor. Nvidia Titan V'nin derin öğrenme perfroması, bir önceki Titan serisine göre tam 9 kat daha fazla. 21.1 milyar transistörün yer aldığı Titan V'de, 11 GB HBM2 bellek, 5120 CUDA çekirdeği ve 640 tensör çekirdeği yer alıyor.

110 teraflop gibi inanılmaz bir performans sunan Nvidia Titan V, maalesef ki fiyatı ile her bütçeye uygun değil. Nvidia Titan V fiyatı 2.999 dolar olarak belirlenmiş durumda.Titan V, Türkiye'de vergiler ile 15.000 TL seviyesinde satılacak.

110 teraflopun ne kadar güçlü olduğunu, gerçek 4K oyun deneyimi sunan Xbox One X'in bunu 6 teraflop ile yaptığını hatırlatarak belirtelim. Dünyanın en güçlü ekran kartı olan Nvidia Titan V, 4K/60 FPS deneyimini stabil bir şekilde sunmanın yanında 4K'da 60 FPS'in bile üzerine çıkabiliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.