Donanım

Dünyanın en ince ultrabook'larından Aspire S5 yakında piyasada

Acer Aspire S5 dünyanın en ince dizüstü bilgisayarlarından biri.

Dünyanın en ince ultrabook'larından Aspire S5 yakında piyasada

Acer, Ocak ayındaki CES fuarında Aspire S5 Ultrabook'u duyurmuştu. Ancak cihazın tanıtımının ne zaman yapılacağı ve fiyatının ne olacağı hakkında bir bilgi verilmemişti. Şimdi Acer, Aspire S5'in ince ve hafif bir dizüstü bilgisayar olarak tasarlanmış şekilde Birleşik Arap Emirliklerinde Haziran ayında 1.400 dolara satışa sunulacağını duyurdu.

1337065839_acer-aspire-s5thumb.jpg

Aspire S5 belki de dünyanın diğer ülkelerinde biraz daha pahalı olacak ama uluslararası fiyatı hakkında henüz bir bilgi verilmedi.

Acer'in yeni Ultrabook'unun özelliklerine gelince dizüstü bilgisayar, 8GB RAM ve 13.3 inç 1366 x 768 piksel çözünürlükte ekrana sahip. Cihaz ayrıca 128GB solid state disk ve üstü için destek sağlıyor. Windows 7 ve Intel Ivy Bridge işlemci ile piyasaya sürülmesi bekleniyor.

1337065856_acer-s5.jpg

Aspire S5 0,6 inç kalınlığı ile piyasadaki en ince Ultrabook'lardan birisi oluyor. Bu ölçüyle cihaz sadece 1.3 kg ağırlığında.

Aspire S5'in diğer özelliklerinden biride dizüstü arkasında Magic Filip panel özelliği olması. Bu panelde bulunan, USB portu, HDMI bağlantı noktası ya da diğer bağlantı noktalarına bir düğmeye basarak istediğinizde erişebiliyorsunuz. Kullanacağınız zaman düğmeye basınca panel açılıyor, kullanmadığınız zamanlarda ise geri gizliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.