Donanım

Dünyanın ilk NFC'li yazıcısı Samsung'dan geliyor!

Dünya devi pazara iddialı bir giriş yaptı!

Dünyanın ilk NFC'li yazıcısı Samsung'dan geliyor!

Dünya devi G. Kore'li firma Samsung, sektörün ilk NFC (Yakın Alan İletişim) uyumlu renkli lazer yazıcı ve çok fonksiyonlu lazer yazıcılardan oluşan Xpress C410W serisini pazara sunuyor. Yeni yazıcılar, kullanıcıların akıllı cep telefonlarındaki fotoğrafları ve belgeleri yüksek kalitede kolayca yazdırmalarını mümkün kılıyor.

1374823125_samsung-nfc-printer.jpg

Yeni Xpress C410W yazıcı serisi, C410W renkli lazer yazıcı; yazdırma, fotokopi ve tarama fonksiyonları olan C460W renkli çok fonksiyonlu lazer yazıcı; yazdırma, fotokopi, tarama ve faks fonksiyonları olan C460FW renkli çok fonksiyonlu lazer yazıcılardan oluşuyor. C410W serisi özellikle akıllı cep telefonlarındaki içerikleri yazdırmak isteyen ev ve küçük ofis kullanıcılarına yönelik olarak tasarlandı. Serideki yeni modeller dakikada 18 sayfaya kadar siyah beyaz sayfa, 4 sayfaya kadar da renkli yazdırma imkanı sunuyor.

1374822785_samsung-nfc-printers-copy.jpg

Samsung Baskı Çözümleri İş Birimi’nin Stratejik Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Joosang Eun yeni seriyle ilgili olarak, “En son baskı çözümlerimiz tüketicilerin doğrudan cep telefonlarından diledikleri fotoğrafları ve belgeleri yazdırabilme talepleri dikkate alınarak tasarlandı. NFC’yi destekleyen Xpress C410W serisi Samsung’un mobil baskı çözümleri alanındaki öncülüğünün en iyi örneklerinden. Aynı zamanda yeni seri, ARGE’ye ve tüketicilerin deneyimlerini zenginleştirecek ürünler tasarlamaya verdiğimiz önemi de ortaya koyuyor. Samsung küçük ve orta ölçekli işletmelerdeki kullanıcılara yönelik olarak NFC uyumlu mobil baskı çözümlerini geliştirmeye devam edecek.” dedi.

Mobil Baskı Almak Artık Çok Kolay

Baskı almak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Xpress C410W serisi hızlı, entegre ve kolay baskı almak için mobil cihazlara kablosuz olarak bağlanabiliyor. Kullanıcılar; akıllı cep telefonlarını yazıcıya hafifçe tıklayarak, cep telefonlarındaki fotoğraf, belge, e-posta ve web içeriklerini uğraşmadan, güvenli biçimde yazdırabiliyor. Kullanıcıların cep telefonlarındaki kişiler listesini yazıcı ile senkronize edebilmesiyle, belgelerin taranması ve fakslanması da artık daha kolay.

1374822857_samsung-c410w01-copy.jpg

Samsung’un Mobil Yazdırma Uygulaması ile kullanıcılar PDF dosyalarından Microsoft Office belgelerine, Excel tablolarından PowerPoint sunumlara kadar her tür içeriği doğrudan akıllı cep telefonlarından yazdırabiliyor.

NFC uyumlu akıllı cep telefonu olmayan kullanıcılar ya da Samsung Mobil Yazdırma Uygulaması’nı akıllı cep telefonlarına yüklememiş olanlar da Xpress C410W serisinden faydalanabiliyor, çünkü C410W serisi Google Cloud Print (Bulut Baskı) çözümünü destekliyor. Bu çözüm kullanıcıların diledikleri yerden, diledikleri bir akıllı cep telefonu ile web üzerinden baskı alabilmelerini mümkün kılıyor.

Ayrıca bu seride, Samsung GALAXY akıllı cep telefonu ve Galaxy Tab serisi sahiplerinin galeri uygulamasından, belgelerinden, e-postalardan ya da web tarayıcı sayfalarından diledikleri görüntüleri yazdırabilmelerini sağlayan ek avantajlar da bulunuyor.

Basit ve Sade Kurulum

Kablosuz yazıcıların kurulum süreci genellikle yazıcıyı bağlama ve ağ anahtarı oluşturma gibi birden çok işlemin yapılmasını gerektirir. Samsung’un Xpress C410W serisinin kurulumu ise yazıcı ile bilgisayar arasında bir USB bağlantısına gerek duyulmadan yalnızca üç küçük adımda tamamlanabiliyor.

Kullanıcılar yazıcılarının ekonomik modda çalışmasını sağlamak için “One Touch Eco Button- Tek Dokunuşta Eko Modu” ve “Easy Eco Driver- Kolay Eko Sürücü” özelliklerini kullanabiliyor ve toplam maliyetlerde %20’ye kadar tasarruf sağlayabiliyor. ‘Easy Eco Driver’ özelliği 2012’de Buyers Lab tarafından “Outstanding Achievement in Innovation- Yenilikçilikte Olağanüstü Başarı” ödülüne layık görülmüştü.

Yeni seride ayrıca ev ve küçük ofis kullanıcılarının kendi yazılımlarını BT uzmanlarına gerek duymadan yönetmelerine olanak sağlayan “Easy Printer Manager- Kolay Yazıcı Yöneticisi” de yer alıyor. Kullanıcılar hata mesajları, yetersiz kağıt, toner boş ve kağıt sıkışması ikazları ile yazıcılarının mevcut durumunu takip edebiliyor.

Mükemmel Renk ve Tasarım

Samsung’un benzersiz Rendering Engine for Clean Page (ReCP- Temiz Sayfa İşleme Motoru) teknolojisi profesyonel kalitede çıktılar alınmasını, metinlerin ve görsellerin keskin ve net olmasını garanti ediyor. Polimerleşmiş toner de renkli baskıların çarpıcı canlılıkta ve parlak olmasını sağlıyor.

1374822905_samsung-c460fw01-copy.jpg

Samsung’un yeni NFC-uyumlu renkli lazer yazıcı ve çok fonksiyonlu yazıcıları, ergonomik tasarımları ve kullanım kolaylığından dolayı prestijli 2013 iF ürün tasarım ödülüne layık görüldü.

Teknik Özellikler

 

C410W

C460W

C460FW

Fonksiyon

Yazdırma

Yazdırma, Kopyalama, Tarama

Yazdırma, Kopyalama, Tarama, Faks

Hız (Siyah-Beyaz)

A4 formatında 18ppm’ye kadar (Mektupta 19 ppm ) *ppm: sayfa/dakika

Hız (Renkli)

A4 formatında 4 ppm’ye kadar (Mektupta 4 ppm)

İşlemci

300 MHz

Çift CPU 533 MHz&150MHz

Bellek

32 MB

128 MB

Çözünürlük

2,400 x 600 dpi’ye kadar etkin çıktı(600x600x2bit)

Çalışma Paneli

X

2-Satırlı LCD

Kağıt Giriş Kapasitesi

150 sayfalık kaset

Kağıt Çıkış Kapasitesi

50 sayfa arka yüz

Siyah Toner

Ortalama Kartuş Randımanı:  1,500 *Standart sayfa  

(700 sayfa yazdırma kapasiteli Başlangıç Toner Kartuşu ile satılır)

Renkli Toner

Ortalama Kartuş Randımanı: 1,000 *Standart sayfa  

(500 sayfa yazdırma kapasiteli Başlangıç Toner Kartuşu ile satılır)

         
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.