Donanım

EA: PS Vita, 3DS' ten daha iyi olacak

Electronic Arts PS Vita' nın 3DS' ye göre çok daha büyük şansı olduğunu açıkladı.


Sony PSP' den sonra PS Vita ile konsollardaki başarısını daha da ileriye taşımak için var gücüyle çalışırken, PS Vita' ya bir övgüde Electronic Arts Label Başkanı Frank Gibeau' dan geldi. Gamescom' da büyük beğeni toplayan PS Vita, dünyanın en büyük oyun dağıtım şirketlerinden biri olan Electronic Arts' ıda arkasına almış oldu.

Gibeau' nun yaptığı açıklama göre PS Vita bomba gibi oyunlarla piyasaya sürüleceği için Nintendo 3DS' e göre çok daha şanslı olduğu belirtti.

Frank Gibeau' nun açıklaması şöyle;

"Bence Sony'nin büyük şansı var çünkü PS Vita ile birlikte gerçekten eşi benzeri görülmemiş bir kontrol sistemi hazırlamışlar. Ekran konusunda çok başarılılar ve konsolun inanılmaz sosyal paylaşım imkanları var. Bu sosyal platformlar sayesinde gerçek anlamda sosyalleşmeniz mümkün. Arkadaşlarınızla iletişiminizi PS Vita üzerinden gerçekleştirebilecek olmanız oldukça başarılı olmuş. Canınız bir arkadaşınızla görüşmek istediğinde, PS Vita'dan arkadaşınızı arayabilir ve görüntülü olarak konuşabilirsiniz. Sony, birçok akıllı telefonda bulunan özellikleri alıp kat kat fazlasını PS Vita'ya eklemiş gibi görünüyor. Ayrıca PSP'nin özellikle Avrupa pazarında yakaladığı başarı aşikar. PS Vita'nın da hem Avrupa'da hem de Amerika'da inanılmaz rakamlara ulaşacağını görmemek için kör olmak gerek. Konsol piyasaya sürüldüğünde birçok oyun ile birlikte olacak ve hep birlikte işlerin nasıl gelişeceğin göreceğiz."

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.