Donanım

AMD' den canavar gibi işlemci

AMD'nin yeni nesil masaüstü işlemcileri, microişlemci ile grafik işlemcisini bir araya getiriyor.


AMD, Ati' yi satın aldıktan sonra işlemci kalitesi çok daha artmaya başladı. A serisi hızlandırılmış işlemci (APU) ailesine yeni bir üye katan AMD, A6-3500 masaüstü işlemcisini tanıttı.

Yüksek bilgisayar performansı sunan işlemci, ayrıca yüsek kalitede HD grafikleri destekliyor. Böylece ortaya müthiş bir hız ve grafik performansı çıkıyor.

Üç adet x86 mikroişlemci çekirdeği ile 300' den fazla Radeon çekirdeği birleştirilerek üretilen A6-3500, DirectX 11 destekli ve harici ekran kartı düzeyinde grafik gücü sağlıyor. Bunun yanında HD video işleme özelliğini de bünyesinde bulunduruyor. Bazı seçilmiş Radeon HD 6000 serisi ekran kartlarıyla birlikte kullanıldığında ise iki kata kadar daha fazla grafik performansı ortaya çıkıyor.

1313997420_amda63500apu.jpg

Şuan için ABD' deki satış fiyatı 95 dolar işlemci, 2,1GHz ve Turbo Boost ile 2,4GHz hızında çalışırken, 320 Radeon çekirdekli, 444MHz hızında bir grafik işlemciye, 3MB L2 önbelleğe ve azami 65W enerji tüketimine sahip.

FM1 anakartlar ile çalışan AMD A6-3500 masaüstü APU, sistem kurucular ve internet üzerindeki perakendeciler tarafından satışa sunuldu.


AMD A6-3500 APU' nun getirdiği özellikler;

- AMD Turbo Core Teknolojisi mikroişlemci ve grafik işlemcisinin performansını iyileştirerek ağır yüklerde azami performans, gündelik basit işlerde ise enerji tasarrufu sağlıyor.

- AMD Steady Video filmlerdeki sarsıntı ve titreşimleri ortadan kaldırarak görüntülerin pürüzsüz ve akıcı olmasını sağlıyor.

- DDR3 1866 desteği bellek bant genişliğini arttırarak performansı ve video oynatma kalitesini yükseltiyor.

- HDMI 1.4a bağlantıları üçboyutlu televizyon ve monitörlerde üçboyutlu resim ve film izlenmesini mümkün kılıyor.

- AMD VISION Motoru Yazılımı düzenli güncellemelerle sistem performansı ve kararlılığını arttırırken yenilikleri kullanıcılara sunuyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.