Donanım

Elon Musk beyin çipi için izinleri aldı

Son dönemin dahi çocuğu olarak anılan Elon Musk, şirketi ve yaptıkları ile yine gündemde. Musk ve ekibi beyine çip yerleştirmek için gerekli izinleri aldı.

Dahi Çocuk'a beyin çipi için izin çıktı

Yapay zeka ve sonrasında yaşanabilecekler uzun süredir tartışma konusu. Ancak Dahi Çocuk olarak anılan Elon Musk bunun için de çözüm buldu. Yapay zekaya karşılık insanların zihnini geliğştirmesi için beyin çipi geliştirdi. Bu amaçla yola çıkan  SpaceX kurucusu Elon Musk, bu alanda ilk adımı attı.

Çalışmalar gizleniyor

Gizmodo’nun haberine göre, San Francisco’da bir ofis açmak için geçtiğimiz yıl başvuruda bulunan şirket, belediyeye gönderdiği belgelerde ofislerinde hayvanlı testler için bir laboratuvar ve kemirgenlerin muhafaza edileceği bir oda olacağını belirtti.

Şirketin San Francisco’daki merkez ofisinde hayvan barındırma ve testlerde kullanmak için gerekli izinleri aldığı da gelen haberler arasında. Resmi bir açıklama yapılmamış olsa da testlerin ilk etapta hayvanlar üzerinde yapılacağı anlaşılıyor.  

Kaza sonrası onarım da olacak

Şirketin San Francisco'daki merkez ofisinde hayvan barındırma ve testlerde kullanmak için gerekli izinleri aldığı da gelen haberler arasında. Bugüne kadar Neuralink konusunda fazla konuşmayan Elon Musk, şirketin geliştirdiği teknolojilerin halka ulaştırılmasının 7-9 yıllık bir süreçte gerçekleşebileceğini öngörmüştü. Ünlü girişimci Wait Buy Why sitesine verdiği röportajda, Neuralink teknolojisinin kaza veya yaşlılık sonucu beyinde oluşan hasar ve kabiliyet kayıplarını giderebileceğini vaad etmişti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.