Donanım

Mac'te oyun deneyimi başlıyor!

Apple, Mac modelleri için yayınladığı macOS 10.13.4 güncellemesi ile eGPU yani harici ekran kartı bağlama opsiyonunu kullanıma sundu.

Mac'te oyun deneyimi son güncelleme ile başlıyor!

Aynı iOS'te olduğu gibi macOS'te donanıma fazla yük binmediğinden genellikle Mac modellerinde Intel tabanlı giriş seviyesi ekran kartlarına yer verilir. Maliyeti düşürmek adına yapılan bu hamleden dolayı Mac'te oyunları yüksek ayarda oynamak maalesef ki mümkün olmaz. Ancak Apple bu sorunu macOS 10.13.4 güncellemesi ile ortadan kaldırıyor.

macOS 10.13.4 güncellemesi ile artık Mac modelleri eGPU yani harici ekran kartını destekliyor. Thunderbolt 3 girişinden bağlayacağınız ekran kartı ile artık Mac için çıkmış oyunları yüksek ayarda rahatlıkla oynayabileceksiniz.

Ekran kartı olarak AMD Radeon RX 570, RX 580 veya Radeon Pro WX 7100 modellerinden birini seçebilirsiniz. Ancak bu ekran kartlarını bağlamak için ekran kartını eGPU'ya dönüştüren kutuya da ihtiyacınız var. Toplamda 700 dolar gibi bir bütçe Mac'e ekran kartı bağlamak için yeterli olacaktır.

Apple tarafından önerilen Thunderbolt 3 çıkışlı ekran kartı kutu modelleri aşağıda yer alıyor.

OWC Mercury Helios FX3

PowerColor Devil Box

Sapphire Gear Box

Sonnet eGFX Breakaway Box 350W

Sonnet eGFX Breakaway Box 550W3

Sonnet eGFX Breakaway Box 650W3

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.