Donanım

En akıllı kalem

Bu kalem not alırken ayrıca sesinizi de kaydediyor.

En akıllı kalem

Cihaz normal bir kalem gibi yazıyor. Ancak bu sırada özel lazer sistemiyle yazılanı takip edip görüntüyü hafızasına alıyor. Aynı sesleri de kaydeden kalem iki veriyi senkronize ediyor. Böylece kişi notlarına gidip bir kelimeyi taradığında kalem, bu kelimenin hangi anda yazıldığını "hatırlıyor" ve o andaki konuşmanın ses kaydını çalıyor.

1333358194_9524254.jpg
Pulse Smartpen, ucundaki kızılötesi kamerası ve dahili mikrofonu sayesinde yazılan ve duyulan her şeyi kaydetmeye yarıyor. Dahili hoparlörü sayesinde notların üzerine kalemle dokunulduğunda da notun alındığı anda ne söylendiği dinlenebiliyor. Böylece not alırken ses kaydı yapıldığı için her şey yazılmak zorunda kalınmıyor. Livescribe Desktop yazılımı sayesinde ise bu notlar ve ses kayıtları USB’den bilgisayara aktarılıp saklanabiliyor.

1333358210_pulsepenfeature.png

ARM 9 işlemcili 4GB'lık dahili hafızası bulunan Smartpen, 400 saat boyunca ses kaydı yapabiliyor. Bilgisayar bağlantısını Micro-USB ile sağlayan cihaz  bu şekilde hem şarj oluyor hemde veri aktarımını sağlıyor. Ürünün en önemli özelliği hoparlörü kaydettiğiniz sesleri kalem üzerinden dinlemenizi sağlaması.

Livescribe firması tarafından üretilen  4Gb'lık Smartpen kalem 450 TL'lik fiyatla satılıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.