Donanım

En büyük iPad soygunu gerçekleşti

1.5 Milyon Dolar değerinde Mini iPad çalındı.

En büyük iPad soygunu gerçekleşti

Apple, yoğun talep gören iPad Mini üretiminde oldukça yoğun bir şekilde çalışıyor. Zaten cihazlarının üretiminde sorunlar yaşayan ve piyasaya sürmekte zorlanan Apple, birde hırsızlık olayı ile uğraşmak zorunda kaldı. Yeni gelen haberlere göre yaklaşık 3600 adet iPad Mini, John F. Kennedy Havaalanı'ndan kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişiler tarafından çalındı.

Söylenenlere göre havaalanında kargo bölümüne kamyon sokmayı başaran soyguncular Mini iPad'ları alıp kaçmayı başardılar. Soyguncular akşam yemeği için verilen aradan faydalanarak cihazları alıp kaçtılar.

1353051260_mini.jpg

Akşam yemeğinden dönen kargo bölümü görevlileri soygunu fark ettiler ve soygunun, içerden çalışan kişi ya da kişilerin yardımı ile gerçekleştirildiğinden şüpheleniyorlar. Çalınan iPad Mini'ler 1.5 Milyon Dolar değerinde. Ayrıca bu soygun havaalanında bugüne kadar meydana gelmiş en büyük soygunlardan biri olarak da tarihe geçti.

Yorumlar
yalana bak
ilginç tespitin için tebrik ederim seni :))
Cevapla
yalana bakk
bence yalanin daniskasi bir ara banu alkanda bir tir dolusu kasedim calinmisti denmisti hava alaniba kamyin sok onu full yukle en az 3saat surer ne ysmek molasiymis beee
Cevapla
Baran
Samsung'dan 1 milyar dolar tazminat aldılar Apple'a dokunmaz :)
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.