Donanım

En iyi hacker seçilecek!

Hacker yarışması başlıyor.

En iyi hacker seçilecek!

Can Yıldızlı, Amerikan Savunma Bakanlığı'nın her yıl düzenlediği "Cyber Crime Challenge" yarışmasında 52 ülkeden bin 147 takıma karşı tek başına yarışarak birinci olmuştu. Yıldızlı, doktora çalışması için gittiği ABD'de 7 ay kaldıktan sonra şimdi geri döndü. Başarılı genç Yıldızlı, Bilişim güvenliği alanında bir şirket kurdu. Türkiye'nin "en iyi hackerı"nın ortaya çıkacağı bir yarışma başlattı.

Yarışmanın adı ise ''Dünyayı kurtaran hacker'' olarak belirlenmiş ve yarışmaya başvurular devam ediyor. Şimdiye kadar 500 hacker yarışmaya başvurdu. 16 Aralık günü saat 19.00'da başlayacak olan yarışma, internet üzerinden yapılacak ve 21 Aralık'ta sona erecek.  Yarışmada hackerlara, analitik yetenek ve teknik bilgiyle alakalı 25 soru sorulacak.

1355424364_151983.jpg

Birinci gelen yarışmacıya Apple marka dizüstü bilgisayar verilecek ve yarışmanın ödül törenini basına kapalı olarak yapılacak. Törene sadece sponsor firmalar katılacak.

Can Yıldızlı, ''Hackerlık Türkiye'de son zamanlarda hep gündemde. Yarışmayla, Türkiye'nin bu alanda gerçekten ne durumda olduğunu görmek istiyoruz. Bu alana ilgi duyanların birbirleriyle tanışmalarına vesile olmak da amaçlarımız arasında'' dedi.

Yorumlar
mutmen
savulun ben geliyorum :))
Cevapla
he heh
katılacam inşallah başarırım
Cevapla
ben
bu yarışmaya nasıl katılabilirim ve buraya link atarmısınız Teknolojioku: http://www.dunyayikurtaranhacker.com/
Cevapla
inci mury7
olum sen hacker olsaydin sayfayi ele gecirir linki bilirdin
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.