Donanım

En küçük drone DJI Mavic Mini tanıtıldı

Bir süredir bazı bilgileri internete düşen DJI Mavic Mini drone resmi olarak duyuruldu. Ürünün Türkiye fiyatı da belli oldu.

En küçük drone DJI Mavic Mini tanıtıldı

Ünlü drone üreticisi DJI yeni ürünü Mavic Mini'yi resmi olarak tanıttı. Firma geçtiğimiz haftalarda yeni bir model tanıtacağını duyurmuştu. Bugün yapılan duyuru ile DJI Mavi Mini resmileşmiş oldu.

En küçük drone DJI Mavic Mini tanıtıldı

Markanın en küçük ve en hafif drone modeli olan ürün sadece 249 gram ağırlığa sahip. Bu ağırlığı ile hem dünyanın diğer ülkelerinde hem de Türkiye'de lisanssız olarak kullanılabilen DJI Mavic Mini, 4 km menzil, 30 dakika uçus süresi gibi özellikler sunuyor. GPS alıcısı da bulunan ürün üzerindeki kamera ile 2.7K 30 fps çözünürlüğünde video kayıt edebiliyor.

Daha pahalı modellerde yer alan etraftaki engelleri aşabilme özelliği ne yazık ki DJI Mavic Mini'de bulunmuyor. Özellikle amatörler için tasarlanan ürünü kullanabilmek için ileri seviyede bilgi ve tecrübe gerekmiyor. Bu da ürünü bu hedef kitlesinin seveceği bir cihaz haline getiriyor.

En küçük drone DJI Mavic Mini tanıtıldı - Resim : 1

DJI Mavic Mini fiyatı

11 Kasım'da satışa sunulacak olan ürün iki farklı ön sipariş paketi ile alınabiliyor: Birinci pakette DJI Mavic Mini, uzaktan kumanda, bir adet pil ve ek pervaneler yer alıyor. Bu paketin fiyatı 399 dolar olarak açıklandı. DJI Mavic Mini Fly Mode Combo isimli ikinci pakette ise 360 derece pervane koruyucu, iki pili aynı anda şarj edebilen şarj istasyonu, 3 adet yedek pil, 3 set pervane ve taşıma kabı yer alıyor. Bu ikinci paketin fiyatı ise 499 dolar olarak açıklandı.

DJI Mavic Mini Türkiye fiyatı


Öte yandan DJI Mavic Mini Türkiye fiyatı da belli oldu. İlk paket için tavsiye edilen satış fiyatı 2.699 TL olarak belirlendi. İkinci paket için fiyat ise 3.399 TL olarak açıklandı. 

Yorumlar
Ahanda
Bunun küçüğünü ilk apple yapıyor, ismide sineyk shakkirr , fiyatı 5000 Dolar, Türkiye fiyatı 60000 tl, üstüne bin uç uç
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.