Donanım

Energizer’ın uzun şarj ömürlü akıllı telefonu hayal olarak kaldı!

Energizer’ın geliştirdiği 18 bin mAh bataryalı PowerMax P18K Pop adlı akıllı telefon, kitle fonlaması hedefinin sadece yüzde 1'ini toplayabildi. Detaylar haberimizde.

Energizer’ın uzun şarj ömürlü akıllı telefonu hayal olarak kaldı!

Energizer tarafından geliştirilen ve birçok habere konu olan 18 bin mAh bataryalı kalın telefon, Indiegogo üzerinden yürüttüğü kitle fonlaması kampanyasında hedeflediği fonlamanın sadece yüzde birini toplayabildi.

Energizer’ın uzun şarj ömürlü akıllı telefonu hayal olarak kaldı!

Avenir Telecom ortaklığıyla geliştirilen ve normal bir telefonun 3 katı kalınlığında olan telefon, hedeflediği 1,2 milyon Dolar’lık fonlamanın sadece 15 bin Dolar’ını toplayabildi. Birçok haber sitesine konu olan telefon görünüşe göre sadece 11 kişiyi destek vermeye ikna edebildi. Destekçilerin ortalama katkısı düşünüldüğünde, Energizer’ın hedefine ulaşması için 880 ila 1100 destekçiye ihtiyacı vardı.  Fakat yeterli destekçi sayısına ulaşamayınca kampanya başarısız oldu.

Şirket 18 bin mAh batarya ile 90 saat konuşma imkanı

Energizer, ilk kez Şubat ayında Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtılan PowerMax P18K Pop telefonunun 18 bin mAh bataryası ile 90 saat aralıksız telefon konuşması yapılabildiğini belirtmişti. Ortalama bir telefonda konuşma süresi ise 15-18 saat kadar.

Energizer’ın uzun şarj ömürlü akıllı telefonu hayal olarak kaldı! - Resim : 1

P18K Pop’un devasa batarya gücü dışındaki diğer özellikleri ise Android telefonlarda görmeye alışkın olduğumuz klasik özelliklere oldukça benziyor. Üç arka kamera ve açılır-kapanır mekanizmanın içinde yer alan iki selfie kamerası ile telefonun toplam 5 kamerası bulunuyor. Cihaz aynı zamanda USB-C portu ile diğer cihazları da şarj edebilme özelliğine sahip.

Akıllı telefon kullanıcılarının çok daha fazla batarya ömrü istediği bir gerçek, fakat görünüşe göre kimsenin kaba yapılı bir telefon sahibi olmak istemeyeceği de bir gerçek.

Yorumlar
misafir
cok sacma gereksiz! 20.000 mahlik pil alsan kendi telefonunun yaninda daha rahat tasirsin cok kaba ve kalin tel. tasincak gibi degil!!
Cevapla
Abdulvahit Ektiren
Vallahi böyle bir telefonunda piyasada olması lazım , yani bu kadar güçlü bir bataryaya ve diyer telefonlarda olan özelliklere sahip bir telefon olması çok iyi bir şey ve değerli sayıda satış yapacağına inanıyorum. Energizere bol şansla ve başarılar dilerim
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.