Donanım

Exynos 2100 ve Snapdragon 875 karşılaştırması! Hangisi daha iyi?

Samsung'un yakında çıkacak yeni yonga seti Exynos 2100'ün aynı şekilde yakında çıkacak Qualcomm Snapdraon 875'den daha iyi olacağı iddia edildi.

Exynos 2100 ve Snapdragon 875 karşılaştırması! Hangisi daha iyi?

Samsung kısa süre önce Exynos 1080 yonga setini tanıttı. Bu, Güney Koreli devin ilk 5nm SoC'su ve kağıt üzerinde orta sınıf bir yonga için kesinlikle iyi görünüyor. Sızan kıyaslama sonuçları, Qualcomm Snapdragon 865'ten daha güçlü olduğunu gösteriyor. Asıl soru, Samsung'un yeni çıkacak yüksek kaliteli yongasının, yani Exynos 2100'ün yakında çıkacak Snapdragon 875'ten daha iyi performans gösterip göstermeyeceğiydi. Cevap ise evet gibi görünüyor.

Exynos 2100 ve Snapdragon 875 karşılaştırması! Hangisi daha iyi?

Ünlü sızıntı kaynağı Ice Universe, Exynos 2100'ün Snapdragon 875'i geride bırakacağından oldukça emin. Genellikle, Samsung'un amiral gemisi telefonlarının Amerikan ve Çin versiyonları Qualcomm çiplerle ve Avrupa ve Orta Doğu dahil olmak üzere diğer pazarlardaki versiyonları ise Exynos ile destekleniyor.

Snapdragon ile çalışan akıllı telefonlar genellikle daha güçlü olarak algılanıyor ve tüm varyantları Qualcomm'un premium yongalarıyla donatmak için artan bir istek var. Muhtemelen Samsung'un özel CPU'lar yerine Arm'ın tasarımlarını tercih etmesinin nedeni bu.

Exynos 2100 ve Snapdragon 875'in aynı çekirdek konfigürasyonuna sahip olması bekleniyor ve Samsung'un çipi Snapdragon 875'ten daha iyi performans göstermese bile, ikisi arasındaki farkın eskisi kadar göze batmayacağı neredeyse kesin.

Özetlemek gerekirse, her iki yongada da muhtemelen bir Arm Cortex-X1 çekirdeği, üç Cortex-A78 çekirdeği ve dört Cortex-A55 çekirdeği bulunacak.

Exynos 2100 muhtemelen Mali-G78 GPU'ya sahip olacak ve Snapdragon 875 muhtemelen Adreno 660 GPU'ya sahip olacak. Grafik performansı sözde karşılaştırılabilir olsa da, Qualcomm muhtemelen bu departmandaki liderliğini koruyacak.

Yorumlar
Akif Bro
bence snapdragon 7nm conductor yerine 5nm kullanmalı artık
Cevapla
Serhat
zaten öyle 5 mm kullanacaklar
💎G@kko💎
Eksinoslu cihazları tavsiye etmim
Cevapla
Serhat
Exynos 1080 işlemci çok daha iyi.
Cevapla
Canan
Eksinos iyi bi işlemci ola Samsung tüm telefonlarında kullanır iPhone denen tüm dünyada aynı işlemciyle satıyor ürünü güzel olduğu için Samsung ise eksinos u kendi ülkesindede bile satmazken Türkiye'de satıyor ohh yoğurdu kendi yiyor kaymağı bize diyorsunuz tek akıllı biziz ya 🤣😂😂😂🤣 dürüst olmak gerek güzel bı işlemci olsa tüm dünyada Samsung eksinos kullanır
Cevapla
Canan
Üç kuruşa beş köfte o
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.