Donanım

PlayStation 5 kullanıcıları yine dertli! Çözümü ise güncelleme!

Bazı oyuncular, PlayStation 5 cihazlarını uyku moduna alırken sorun yaşadıklarını idda etti.


Teknoloji devi Sony'nin yeni oyun konsolu PlayStation 5 şimdi de uyku modu sorunu ile gündemde. Kullanıcılardan gelen şikayetler benzerlik gösterdiğinden, sorunun yazılımsal olduğu düşünülüyor.

PlayStation 5 sahipleri yeni bir sorunla daha başa çıkmaya çalışıyorlar!

Bilindiği üzere Japonya merkezli teknoloji devi Sony'nin dün itibarıyla satışa sunulan yeni konsolu PlayStation 5 geçtiğimiz günlerde birçok ülkede satışa sunuldu. Haliyle ilk oyuncu testleri de yapılmaya başlandı. 

Ülkemizde ise 19 Kasım tarihinde satışa sunulacak olan PlayStation 5, daha satışa sunulduğu ilk günden çeşitli sorunlar ile gündeme geldi.

İlk olarak yazılım sorunu ile karşılaştıklarını belirten oyuncuların, bu konu hakkındaki şikayetlerini ve sitemlerini duymaya başlamıştık. Şimdi de bazı PlayStation 5 sahipleri, konsolun uyku moduna alınamadığını, alınmaya çalışırken ise çöktüğünü iddia ediyor.

Bazı oyunculardan PlayStation 5 ile oyun oynarken, cihazın durup dururken donuyor olduğunu belirtirken, baz kullanıcılar ise konsolun uyku moduna alınırken çöktüğünü ve oyunun askıya alınamadığını iddia etti. Kullanıcıların iddiaları doğru ise, belirtildiği gibi konsolda böyle bir sıkıntı yaşanıyorsa muhtemelen yeni bir güncelleme verilerek sorunlar çözülecektir diye düşünüyoruz.

Ancak şu an için şirket tarafından, belirtilen bu sorunlara dair herhangi bir resmi açıklama yapılmış değil. Bazı Reddit kullanıcıları ise bu sorunun temel nedeninin, USB portları ve LAN kablosunun dolu olmasından kaynaklandığını iddia ediyor.

Bazı kullanıcılar ise ilk yazılım güncellemesinden önce bu sorunları yaşadığını, güncelleme sonrasında ise bir sorunun ortadan kalktığını belirtti. Bakalım yakın zamanda şirket tarafından konu ile ilgili herhangi bir açıklama gelecek mi? Bekleyip göreceğiz.

Yorumlar
Seyfettin
kesinlikle exynos 3 sayfayı üst üste aç sonra hiç bir sayfayı açmıyor
Cevapla
Xbox slayer
Böyle şeyler her ürünün başına gelir ve küçük güncellemelerle bu durum çözülebilir. Sanki bütün suç Sony'deymiş gibi başlık atmanın ne gereği var.
Cevapla
X Artık Biliniyor
.....dedi Sony Boy !
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.