Donanım

Facebook Giphy’yi satın aldı! Instagram'a entegre olacak!

Facebook, popüler GIF arama motoru Giphy’yi 400 milyon dolarlık bir bedel ile satın aldığını açıkladı. Peki bu hangi uygulamalarda kullanılacak?

Facebook Giphy’yi satın aldı! Instagram'a entegre olacak!

Mesajlarınızda GIF kullanma özelliğini bol bol kullanan ve seven biri iseniz, bu haber sizin için gerçekten de bir müjde niteliğinde. Öyle ki, artık WhatsApp harici diğer popüler sosyal medya uygulamalarında da GIF özelliğini rahat bir şekilde kullanabilme imkanına sahip olacaksınız. Zira Facebook bunun adımını şimdiden attı bile! Yapılan açıklamaya göre bahsi geçen şirket, popüler GIF arama motoru olan Giphy’yi satın aldı. Bu da demek oluyor ki artık diğer sosyal platformlarda da GIF özelliğini sık sık kullanabileceğiz.

Facebook Giphy’yi satın aldı! Instagram'a entegre olacak! - Resim : 1

Facebook Giphy’yi satın aldı! Instagrama entegre olacak!

Facebook, popüler GIF paylaşım platformu olan Giphy’i satın aldığını duyurdu. Yapılan açılamaya göre bu anlaşma Facebook’a 400 milyon dolara mal oldu ve planlanana göre söz konusu platform Instagram’a da entegre edilecek. Yani çok yakın bir zaman dilimi içerisinde Instagram’a gelen bir güncelleme ile artık hikayelerimizde GIF kullanma özelliğini de görmüş olacağız.

Ayrıca yalnızca hikayelerimizde değil, arkadaşlarımıza atacağımız direct mesajlarımızda da GIF özelliğini rahat bir şekilde kullanabileceğiz. Yani söz konusu platformun satın alınmış olması büyük oranda Instagram kullanıcılarına yarayacak!

Ancak yine de diğer uygulamaları da unutmamak gerek. Özellikle WhatsApp, Messenger gibi diğer uygulamalar için de entegrasyon çalışmaları hız kazanacak. Böylelikle dilediğimiz bütün sosyal mecra ve mesajlaşma uygulamalarında GIF desteğine sahip oluyor olacağız. Yani kısacası bundan sonraki süreçte mesajlarımızı ve hikayelerimizi daha hareketli bir şekilde ifade edeceğiz!

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.