Donanım

Facebook yeni VR kaskının videosunu (yanlışlıkla) yayınladı!

Facebook, sanal gerçeklik seti Oculus Quest 2'nin tanıtım videosunu yanlışlıkla yayınladı. İşte özellikleri;

Facebook yeni VR kaskının videosunu (yanlışlıkla) yayınladı!

Facebook’un sahip olduğu Oculus markasının yeni VR cihazı Oculus Quest 2'nin tanıtım videosu, yanlışlıkla olduğuna pek inanmasak da sızdırıldı.

Facebook yeni VR kaskının videosunu (yanlışlıkla) yayınladı!

Facebook’un sahip olduğu Oculus markasının yeni VR cihazı Oculus Quest 2'nin, önümüzdeki yıl tanıtılması bekleniyordu. Ancak bu tanıtımın beklenenden çok daha erken sürdüğünü söyleyebiliriz. Zira Facebook sanal gerçeklik seti Oculus Quest 2'nin birkaç tanıtım videosunu, sözüm ona yanlışlıkla yayınlayarak sızdırdı.

Facebook, Quest 2’yi “şimdiye kadarki en gelişmiş hepsi bir arada VR sistemi” olarak tanımlıyor. Paylaşılan videoda Oculus Quest 2’nin selefine kıyasla daha hafif ve yumuşak olacağı vurgulanıyor. Yayınlanan video ile birlikte Oculus Quest 2’nin neredeyse tüm özellikleri ortaya çıkmış oldu.

Oculus Quest 2, dahili işlemcisi ve grafik birimi sayesinde herhangi bir şekilde PC’ye veya telefona bağlanma derdi olmadan kablosuz kullanım imkanı sunuyor. Oculus Quest 2’de piksel sayısı yüzde 50 oranında artıyor ve göz başına çözünürlük 2K’ya yükseliyor. Cihazın kalbinde Qualcomm’un sanal gerçeklik deneyimi için hazırladığı Snapdragon XR2 işlemcisi bulunuyor. Bu işlemciye 6 GB RAM ve 256 GB dahili depolama alanı eşlik ediyor. Tüm bu özelliklerin yanı sıra dinamik 3D ses ve kontrolcüler olmadan elle kontrol özelikleri bulunuyor.

Ayrıca videoda yenileme hızı konusunda somut bir bilgi görülmüyor olsa da, daha önceki sızıntılarda yenileme hızının 72Hz’den 90Hz’ye yükselecek olduğu iddia edilmişti.

16 Eylül 2020 tarihinde Facebook Connect isimli bir etkinlik düzenlenecek. Oculus Quest 2'nin de bu etkinlikte tanıtılacak olduğu tahmin ediliyor.

Yorumlar
yakup
yanında j kontrol joystik kollarıda olması gerek
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.