Donanım

Facebook'ta paralı mesaj dönemi başlıyor!

Facebook, arkadaş listesinde olmayan kişilere mesaj yollama özelliğini ücretli hale getiriyor.

Facebook'ta paralı mesaj dönemi başlıyor!

Dev sosyal paylaşım sitesi Facebook, zor durumda olsa gerek son zamanalrda sürekli parasal yönden uygulamalara imza atmaya başladı. En son video reklam yayınlayacağı söylenen sitenin, şimdide arkadaş listesinde olmayan kişilere mesaj yollama özelliğini ücretli hale getireceği söyleniyor.

Bu konuyla ilgili açıklama yapan Facebook şirket sözcüsü, yeni özellikle, arkadaş listesinde olmayan kişilere özel mesaj yollamak için 1 dolar ödemek gerektiğini açıkladı. Zaten normalde de arkadaş listesinde olmayan birine özel mesaj gönderdiğiniz zaman, genellikle spam olarak "diğer mesajlar" kutusuna gidiyor ve kullanıcıya mesajın geldiğine dair herhangi bir uyarı gelmiyor.

1356115466_face.jpg

Bu yeni uygulama ile yeni 1 dolar ödediğiniz takdirde listesiniz de olmayan kullanıcıya doğrudan mesaj yollayabileceksiniz. Paralı mesaj uygulamasının şimdilik test aşamasında olduğu ve zaman içerisinde ücretinin değişebileceği bildirildi.

Yorumlar
s@mi
Arkadasin olmayan kişiye mesaj göndermek paralı diyor. İyi bir şey. Face de mesaj Sayfam spamlarla dolu. Yok takvim gazetesi yok bi reklam firması. Çok biktiriyorlar. İyi olmuş.
Cevapla
bryan
bence haber asilsiz yada facebook musteri potansiyelini dusurmek istiyor
Cevapla
alican
Facebook girişinde ücretsizdir ücretsiz kalacaktır diye yazmıssın sonrada para iste ohh ne ala dünya.. zaten sıktı yanii istersen komple paralı yap!
Cevapla
Barışcan
tamamen sacmalik
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.