Donanım

Fatih Projesin'de gerçek Fatih!

Fatih Projesi tanıtım filminin konuğu Fatih Sultan Mehmet oldu.

Fatih Projesin'de gerçek Fatih!

Milli Eğitim Bakanlığı'nın Fatih Projesi'yle ilgili bir tanıtım filmi hazırladı. Bu filmde tablet kullanan bir öğrenci Fatih Sultan Mehmet'le karşılaşıyor ve padişah tablet ile tanışıyor.

1337118636_fatih-tablet.jpg

Osmanlı dönemine 'tablet' uygulaması götürülen bu film, Fatih Projesi'yle ilgili hazırlanan tanıtım filmiydi.  Filmin konusunda 1400'lü yıllarda bir öğrenci tablet bilgisayar kullanıyor bir. Fatih Sultan Mehmet'le öğrencinin karşılaşmasının anlatıldığı filmde Fatih Sultan Mehmet, 'teknolojiyi en iyi kullanan padişah' olarak gösterildi.

Fatih Sultan Mehmet filmde, projeyle ilgili olarak, "Nice cihan gezdik, nice fetihler yaptık ama bu fetih bir başka" sözlerini kullandı.

Fatih Projesi içerik olarak, eğitim ve öğretimde fırsat eşitliğini sağlamak ve okullardaki teknolojiyi iyileştirmek amacıyla okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim düzeyindeki tüm okullara akıllı tahta ve öğrencilere tablet bilgisayar dağıtımını öngörüyor.

Projeyle ilgili olarak çıkarılan tanıtım filmi, MEB tarafından desteklenen 8. Uluslararası Bilişim Olimpiyatı'nın (EBİKO) ödül töreninde gösterime girdi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.