Donanım

Fossil Q, Windows destekli ilk Android Wear akıllı saat olacak

Popüler saat markası Fossil'in yıl sonunda açıklayacağı akıllı saat Fossil Q, Windows uyumlu olacak.

Fossil Q, Windows destekli ilk Android Wear akıllı saat olacak

Dünyanın önde gelen saat markalarından Fossil, geçtiğimiz haftalarda düzenlenen Intel Geliştiriciler etkinliğinde görücüye çıkardığı akıllı saat Fossil Q hakkında yeni bilgiler açıkladı. Android Wear işletim sistemiyle çalışan Fossil Q, Intel işlemcili ilk akıllı saat olma özelliğine sahip olacak. 

1443490736_fossil-q-lead.jpg

Yuvarlak akıllı saat Android ve iOS uyumunun yanında Windows cihazlarla da eşleştirilebilecek. Fossil Q’nın Windows uyumu önemli, zira bugüne kadarki Android Wear tabanlı akıllı saatler sadece Android ve iOS (kısa süre önce geldi) uyumluydu.

Fossil Q’nun adım saymar, fiziksel aktivite izleme ve bildirim yönetimi gibi akıllı saatlere has özellikleri olacak. Teknik özellikler ise şimdilik bilinmiyor. Intel geliştiriciler etkinliğinde yayınlanan görüntüler akıllı saatin yuvarlak tasarımlı olduğunu göstermişti. Fossil Q yıl sonunda yıl sonuna doğru resmen açıklanacak. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.