Donanım

Fujifilm X100S fiyat ve özellikler – İnceleme

Dünün tasarımı bugünün teknolojisiyle birleşiyor


2010 yılında gördüğümüz Fujifilm X100S’in bir üst modeli olarak piyasaya çıkan kameranın gerçekten bir gelişme ürünü mü yoksa değişme ürünü mü olduğu merak konusu. Her ne kadar eski görünümünü sürdürse de kameranın modern kameralardan beklenilen her şeye sahip olduğunu söyleyebiliriz.

1299$ fiyatla gelen kameranın bu fiyatı hak etmek için yeniliklere ihtiyacı olduğu da aşikâr. Bakalım X100S’te ne gibi yenilikler var.

1374570333_fujix100s12040vergesuperwide.jpg

Öncelikle bir kameranın 1299$ olduğunu gördüğünüzde aklınıza ilk gelen şu olur, bu kamera kimler için? Normal kamera alıcıları için ortalama üzerinde bir fiyat ve profesyonel fotoğrafçılar için ise ortalama altı bir fiyat.

Sony RX1 de benzer özelliklerde diğer bir ileri seviye kompakt kameralardan biri. Arka kısmında 2.8 inç kamera, 460,000-nokta LCD ekran ve kontrolleri yer alıyor. Yeni eklenen Q butonu sayesinde genel olarak değiştirilen ayarlara bir kısayol ile ulaşabiliyorsunuz.

1374570349_fujix100s22040vergesuperwide.jpg

Hybrid vizör oldukça orijinal ve muhteşem özeliklerinden biri. Hybrid vizör geleneksel optik vizör ile yüksek çözünürlüklü elektronik vizör arasında kolayca geçiş yapabildiğiniz bir sistem. Yani bu kamera hem eskiyi hem yeni teknolojiyi bünyesinde barındırıyor. Fotoğraf makinesi elinizde bilim kurgu filmindeymişsiniz hissini uyandırıyor.  EVF sistemi optik sistemin tavsiyesi dahil tüm bilgileri bir arada kullanıcıya sunuyor.

İki seçimde de kamera oldukça iyi performanslı ve hızlı cevap verebilen bir sisteme sahip. Vizörün ayrılması nedeniyle bazı perspektif konuları devreye girebiliyor.

1374570364_fujix100s52040vergesuperwide.jpg

Bunların yanı sıra teknik özelliklere devam edecek olursak, kameramız 23mm f/2.0 lenslerle geliyor. 35mm Carl Zeiss lenslere göre daha kompakt. Küçük tasarımı sayesinde az yer kaplar ve küçük çantanızda kolayca taşıyabilirsiniz. Lens kalitesi ise tartışmasız etkileyici bir deneyim sunuyor. Özellikle güneşli havalardaki çekimlerde iyi sonuçlar veriyor.

Yorumlar
Misafir
asd
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.