Donanım

Galaxy Note neden seviliyor?

Kullanıcılara neden 5.3-inç ekrana sahip telefonu tercih ettiklerini sorduk.

Galaxy Note neden seviliyor?

Galaxy Note 5.3 inç ekranıyla artık bir şakadan daha fazlası. İlk bakışta çok garip bir ekran sunuyor. Alışılmışın dışında olduğu bir gerçek. Özellikle telefon olarak kullanılacak olması bazı soru işaretlerini beraberinde getiriyor. Ancak Note 5 milyondan fazla kullanıcıya sahip. Galaxy S 3 en çok satanlar arasına girecek ve yine 4.8 inç ekrana sahip. Bu büyük ekranlı telefonlar neden seviliyor?

Kullanıcılar Galaxy Note'u hem e-book hem de tablet olarak kullanabilmenin bir avantaj olduğunu belirtiyor. İki el ile kullanıldığında da gün geçtikçe alıştıklarını belirtiyorlar. Kullanım ve tabiki telefon olarak taşıma zorluğunun, ekran büyüklüğünün arkasında kaldığını belirtiyorlar. Ayrıca telefonlarını en çok video izleme, internet ve e-book amaçlı kullandıklarını bu yüzden büyüklüğünün her hangi bir sıkıntı yapmadığını söylüyorlar. Navigasyon cihazının tek elle kullanılmasının zor olup olmayacağını sorduktan sonra ise, zaten telefonu iki elle kullanmak bir süre sonra çok doğal geliyor, yanıtını aldık. Ancak büyüklüğüne rağmen her boyutta hizmet sunmak önemlidir diyebiliriz.

1340985488_allfour.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.