Donanım

Galaxy Note'un çakması sizlerle!

Samsung'un hem tablet hem telefon ailesinin ilk serisi Galaxy Note'un çakmasının gelmesi çok gecikmedi!


Dünyanın en büyük elektronik üretici ülkelerinden ÇİN çakma cihazlar konusunda ilerleme kaydetmeye müthiş bir hızla devam ediyor! ÇİN'deki işçiliğin ucuzluğundan ötürü bildiğimiz büyük şirketlerin neredeyse tamamı üretimlerini ÇİN'de yaptırıyor. Son 5 yılda dünyanın en büyük güçleri arasıa giren ÇİN'in dünya üzerindeki tahtı gelecek yıllarda da pek sallanacak gibi durmuyor!

1333110560_20120328112523.jpgSon günlerde elde edilen bilgilere göre ÇİN'de çakma cihazların arasına bir seri daha eklendi. Aslında biz bu cihazı türünün ilk örneği olarak  çok yakından tanıyor ve biliyoruz, cihaz hem tablet hem de telefon özelliği taşıyor,  evet aklınıza gelen ilk telefon Galaxy Note'un çakması şu sıralar ÇİN'de kol gezer oldu. Analist ve uzmanların pes artık dediği noktalardan birisi de bu oldu.

Yeni Galaxy Note çakması ÇİN'de 2 modelle birlikte satışa sunuluyor. Cihazın orjinali ile arasında çok büyük farklar olduğunu söleyebiliriz. Teknik özelliklerine şöle bir göz gezdirecek olursak

İlk modelde:
1 GHz tek çekirdekli işlemci,
512 MB RAM,

İki cihaz arasındaki farklı noktalar işlemci ve ram miktarları. diğer modelde ise
1 GHz çift çekirdekli işlemci, 786 MB RAM...

Her iki cihaz da 5 inç ekrana sahip ama ekran çözünürlükleri 800 × 480 ile sınırlı kalmış durumda ve 5MP kameraya sahipler. Buraya kadar herşey normal olmasa da normal diyebiliriz fakat, şaşırtan bir diğer nokta ise cihazın kutusunun üstündeki Samsung amblemi dikkat çekiyor, kutu olduğu gibi kullanılmış durumda.
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.