Donanım

Elektronik kağıt geliyor!

Katlanabilir kağıt ekranlar önümüzdeki dönemde taşınabilir teknolojilerin seyrini değiştirebilecek en önemli etken olabilir.


Katlanabilir kağıt ekranlar önümüzdeki dönemde taşınabilir teknolojilerin seyrini değiştirebilecek en önemli etken olabilir. LG, gelecek ay Avrupa'da elektronik kağıt ekranın (EPD) seri üretimine başlayacağını duyurdu.

1333029464_lg-display-e-paper-big.jpg

LG'nin elektronik kağıdın özellikleri şöyle:

EPD 6-inç ebatında  1024 × 768 piksel plastik ekrana sahip. 0.7mm kalınlıkta olan kağıdın ağırlığı 14 gram, firmanın iddiasına göre kağıt, verilen bilgilere göre ekran, tamamen bükülebiliyor1.5 metre yükseklikten düşmeye dayanıklı olduğunu en önemli özelliği merkezden 40 dereceye kadar bükülmelere dayanıklı olması.

1333029480_e-kagit.jpg

Dünyanın ilk plastik elektronik kağıt ürünü LG (EPD)e-Kitap pazarına yeni bir soluk getirecek. Elektronik gazeteye geçişte önemli bir adım olacak olan ürün, kağıt için ağaç kesiminin sonlandırması bakımından da önemli olduğu görüşü bulunmakta.

Katlanabilir kağıt ekranlar önümüzdeki dönemde taşınabilir teknolojilerin seyrini değiştirebilecek en önemli etken olabilir. Bir süredir üretimi devam eden LG'nin elektronik kağıt ekranı önümüzdeki ay Avrupa'da olacak.

Aşağıda elektronik kağıt görüntülerini izleyebilirsiniz.

Yorumlar
necmettin dinçer
buldugum icadın yapılmış olmasına cok üzüldüm
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.