Donanım

Google beş tablet birden çıkaracak!

Son gelen haberlere göre Google bir tablet üzerinde değil beş tablet bilgisayar üzerinde çalışıyor.


Google'ın uzun zamandır kendi tablet bilgisayarının üzerinde çalıştığı yapılan haberlerden dolayı biliniyor. Yeni gelen haberlere göre Google, birden fazla tablet üzerinde yoğunlaşmış durumda. Google'ın birden fazla tablet çıkarmasındaki amaç ise birden fazla ürünle rakipleriyle arasındaki farkı kapatmayı düşünüyor.

1337460579_googletablet.jpg

Son gelen haberlere göre Google, bir tablet üzerinde değil beş tablet bilgisayar üzerinde çalışıyor ve üretmeyi planlıyor. Google Nexus akıllı telefonları birçok firma ile birlikte çalışarak piyasaya sürdü ve farklı firmaların neler yapabildiği konusunda çokça deneyime sahip oldu. Aynı deneyimini tablet bilgisayarlarda da kullanmak isteyen Google, farklı üreticileri ile farklı tasarımda, boyutlarda ve özelliklerde tablet bilgisayarlar üretmeyi düşünüyor.

Google'ın bu yeni tabletlerinin adı da Nexus Tablet olacağı tahmin ediliyor. Nexus Tablet bilgisayarların hepsi de büyük ihtimalle Android 5.0 Jelly Bean işletim sistemiyle kullanıcıların beğenisine sunulacak. Söylentilere göre Google 2012 yılının üçüncü çeyreğinde bu yeni Tablet bilgisayarları piyasaya sürecek.

Google, tüm bunların yanı sıra kendi ürünlerini son kullanıcılara direk satmayı da planlıyor. Firma bunun içinde çalışmalara başlamış ve sunduğu platformlar üzerinde tablet bilgisayarlarını kullanıcılara sunacak. Tablet bilgisayarlarını farklı firmalar ile üretecek olan Google'ın anlaşacağı iki firma şimdiden belli. Google'ın çıkaracağı tabletler için Asus ve Samsung ile kesin olarak çalışacağı söyleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.