Donanım

Google, çeviri yapabilen gözlüğünü tanıttı! Geleceğin teknolojisi şekilleniyor

Google gerçekleştirdiği etkinlikte çeviri yapabilen gözlüğü tanıttı. Teknoloji devi, Google Translate yazılımını içinde barındıran akıllı gözlüğün tanıtım videosunu yayınladı.

Google, çeviri yapabilen gözlüğünü tanıttı! Geleceğin teknolojisi şekilleniyor

Arama motoru devi Google gerçekleştirdiği etkinlikte bir çok yenilik tanıttı. Bu yeniliklerden biri de "I/O 2022" etkinliğinde tanıtılan çeviri yapabilen akıllı gözlük olarak öne çıkıyor. Şirket merakla beklenen artırılmış gerçeklik gözlüğü için hazırladığı kısa bir tanıtım videosunu da yayınladı.

Google, çeviri yapabilen gözlüğünü tanıttı! Geleceğin teknolojisi şekilleniyor

google ar

Çeviri özelliklerini merkezine alan gözlüğün, eş zamanlı çeviri yapabilmek ve dil bariyerini ortadan kaldırmak için Google Translate yazılımını kullanacağı ifade edildi.

Yani artık bu gözlüğü kullanarak dilini anlamadığınız biriyle iletişim kurmanız çok kolay olacak. Tanıtım videosunda İngilizce konuşan bir kullanıcının, gözlük sayesinde Mandarince konuşan başka bir kullanıcıyla eş zamanlı iletişim kurabildiği görüldü. Günümüzde farklı dillerdeki insanlarla konuşmak için o dili öğrenmek, ya da tercüman kullanmak gibi şeylere gerek duyuluyor. Bu sebeple çeviri yapabilen gözlük özelliği modern hayatta ciddi anlamda kurtarıcı olacaktır. Her iki kullanıcı da akıllı gözlükler sayesinde diğer kullanıcının konuşmasının canlı çevirisini görebiliyordu. Videoda ayrıca, söz konusu teknolojiyi uzun süredir beklediği için mutluluk duyan işitme engelli bir kullanıcıya da yer verildi.

Etkinliğin sonlarına doğru tanıtılan gözlük herkeste merak uyandırdı. Çeviri yeteneği ve gelişmiş özellikleriyle yeni akıllı gözlük herkesin gözdesi olacak diyebiliriz. Geleceğin teknolojisi de bu şekilde değişecek.

Yorumlar
Yav hehr
Önce kelimeyi doğru çevirsin de sonra dolar 1 olduğunda bakarız.
Cevapla
Dolar
Abooo onu en az 100-500 birime satmazlarsan ben birşey bilmiyorum
Cevapla
Canberk
Evt bi telefon fiyatı olur benim tahmin 6bin civarı olur
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.