Donanım

Google ChromeCast - Ön İnceleme

Google Chromecast ne işe yarar?

Google ChromeCast - Ön İnceleme

ChromeCast Google’ın sıradaki büyük icatlarından biri. Ancak yine Google önceki büyük icatları gibi tam olarak anlaşılamayan bir ürün. İnsanların ilk bakışta ne işe yaradığını anlamayacakları ya da aslında merak etmeyecekleri bir ürün olabilir.

Çünkü sadece bir flash disk görünümünde bir cihaz. Peki bu cihaz ne işe yarıyor?

Chromecast içinde aslında kocaman bir televizyon dünyası barındırıyor. HDMI girişi sayesinde bilgisayarınıza ya da teknolojik cihazlarınıza takılan cihaz tüm videoları istediğiniz yere taşıyor ve tüm elektronik cihazlarınıza kablosuz, wireless ile aktarılmasını sağlıyor.

1375286519_google-chrome-cast.png

Standart HDMI girişiyle bağlanması da Chromecast’i evrensel yapan özelliklerden biri. Android tabletinizde, iPad ya da iPhone’unuzda, istediğiniz mobil cihazda televizyonunuzu taşıma işlemini gerçekleştiriyor.

Uygun fiyatlarla gelen ürün aslında çok işlevsel fakat geliştirilmesi gerekiyor. Chromecast’in öncelikle ilk ve tek diyebileceğimiz dezavantajı akıllı cihazlarınızdaki çok az uygulamayla çalışabilmesi.

İsminden de anlayacağınız gibi cihaz Chrome tarayıcısı üzerinden çalışıyor. Avantajlardan biri ise, özellikle Apple’ın AirPlay’i ile karşılaştırıldığında, ilk olarak sadece Google cihazlarında çalışmıyor. iPad ve iPhone’unuzda da kullanabiliyorsunuz. Ayrıca Air Play’in 999$ fiyatının yanında çok cüzi bir fiyata karşılık geliyor.

Yorumlar
Misafir
bununla oyunları oynamak müthiş olur :)
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.