Donanım

İşte dünyanın en ince 1 TB sabit diski

WD firması, dünyanın en ince 1 TB sabit diskini ürettiğini duyurdu.

İşte dünyanın en ince 1 TB sabit diski

 WD firması, 2.5 inç 7 mm’lik yeni WD Blue sabit diskle dünyanın en ince 1 TB sabit diskini ürettiğini duyurdu. OEM’lere, kanal bütünleştiricilere ve tüketicilere ince ve hafif sistemler, ince dizüstü bilgisayarlar için benzersiz bir depolama çözümünün yanı sıra ana akım dizüstü bilgisayarlar için endüstri standardı 9.5 mm sürücü yuvalarıyla uyumluluk imkanı sunan WD Blue sabit disk ailesi şimdi 7 mm yüksekliğinin içinde 320 GB ile 1 TB arası değişen kapasitelerle ince tasarım ve yüksek kapasiteyi bir araya getiren bir seçenek sunuyor.

     WD’de müşteri depolama ürünleri Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Matt Rutledge’e göre, "Geniş içerik portföyleri olan kullanıcıların artık Ultrabook alırken ya da ince ve hafif bir dizüstü bilgisayara geçerken kapasiteden ödün vermesine gerek yok. Bu kompakt 1 TB sabit disk sistem imalatçılarına müşterilerini bir üst ürüne geçirme ve onlara ince tasarım ve yüksek kapasitenin aynı anda bulunduğu sistemler arasından seçim yaptırabilme imkanı sunuyor.”

1375280981_wdfmobileblue1.jpg

       Intel Kapasite Pazarlama Müdürü Roger Bradford bu konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Intel hem masaüstü hem dizüstü platformlarda daha hızlı ve daha verimli performans gösterecek ve portatif sistemlerin yararına önemli kazançlar sağlayacak dördüncü nesil Intel Core işlemci ailesini (kod adı Haswell) piyasaya sürüyor. WD Blue 7 mm sabit disklerin piyasaya çıkmasıyla beraber depolama kapasitesinde Ultrabook, All-in-One ve diğer ince ve hafif PC kullanıcılarının bilgisayar deneyimlerini daha da zenginleştiren yeni bir seviyeye geçildi,” dedi.

     Acer Incorporated firmasında PC Global Operations BG Başkanı olan Tiffany Huang’a göre, “WD’nin 7 mm boydaki 1 TB kapasitesi ile beraber, Acer müşterileri şimdi her ki seçenekte de en iyiye sahip ve artık ince tasarımlı sistemlerin hafifliğiyle diğerlerinin yüksek depolama kapasitesi arasında seçim yapmak zorunda kalmayacak”.

1375280995_wdfmobileblue.jpg

     “ASUS yeni süper ince çözümler geliştirdikçe, 7 mm 1 TB WD Blue sabit disk gibi güvenilir depolama çözümleriyle müşterilerimize ideal kapasiteyi sunma şansı elde ediyoruz,” diyor Asus NB İş Birimi Genel Müdürü ve Kurumsal Başkan Yardımcısı S.Y. Shian. “WD geleneksel bir sabit diskin güvenilirlik ve veri koruma özelliklerini bozmaksızın, bugüne kadar ince ve hafif kişisel bilgisayarların sorunu olan kapasite sınırlarını ortadan kaldırdı.”

     WD Blue 7 mm sabit disklerin özellikleri şu şekilde:

  • Şok Toleransı – WD’nin ShockGuard™ teknolojisiyle sürücü mekaniği ve tabla yüzeyleri şoklardan korunur.
  • Sakin ve sessiz - WD’nin ayrıcalıklı WhisperDrive™ teknolojisi sessiz performans sağlar.
  • StableTrac™ – Motor şaftı her iki ucundan sabitlenerek sistemden kaynaklanan titreşim telafi edilir ve tablalar dengelenerek okuma ve yazma işlemleri sırasında doğru izleme sağlanıp tutarlı biçimde yüksek performans elde edilir.
  • İki Aşamalı Aktivatörler – Hızlı ve güvenilir sürücülerden yol çıkılarak yapılan iki aşamalı aktivatörlerde veri izleri üzerindeki konumsal hassaslığı iyileştirmek için iki aktivatör kullanılır. Birincil aktivatör geleneksel elektromanyetik aktivatör ilkelerini kullanarak kaba yer değişikliği sağlar. İkincil aktivatör ise piezoelektrik hareketten yararlanarak kafanın konumlanmasına daha yüksek hassasiyetle ince ayar getirir.
  • Güvenilir – WD’nin SecurePark™’ı hızlanma ve yavaşlama sırasında ve sürücü boştayken kayıt kafalarını disk yüzeyinin dışına park eder. Böylece kayıt kafası disk yüzeyine asla değmez ve kafa daha az aşınacağından uzun vadeli güvenilirlik artar, işletme dışı şok toleransı güçlenir.
  • Uyumluluk Açısından Denenmiş – WD, FIT Lab™ ve Mobil Uyumluluk Laboratuarında yüzlerce sistem ve çok sayıda platform üzerinde testler uygulayarak sürücülerin belli sistemlerde çalışacağı konusunda müşterilerine güven verir.

Fiyat ve Bulunabilirlik
 Yeni 1 TB WD Blue 7 mm 2.5-inç mobil sabit disk, iki yıl sınırlı garanti ile seçkin bayi ve distribütörlerde sevk edilmektedir. 1 TB için Tavsiye Edilen Perakende Satış Fiyatı (model WD10SPCXX) $139.00 USD+KDV’dir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.