Donanım

Google Glass akıllı gözlük bütün kapıları açacak!

Google'ın akıllı gözlüğü Google Glass için alınan patente göre ev eşyalarını bu gözlük ile kontrol edebileceksiniz.

Google Glass akıllı gözlük bütün kapıları açacak!

Google'ın akıllı gözlüğü Google Glass birçok özelliği ile birlikte geliyor. Google, halen geliştirmekte olduğu en başarılı icat olarak görülen akıllı gözlüğü Google Glass'a yeni özellikler eklemeye devam ediyor.

Google'ın gözlüklerine getirmek istediği yeni özellik, Google'ın geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu patent başvurusu ile ortaya çıktı. Şirket, Google Glass ile ev eşyalarını kontrol etmeyi planlıyor. Google Glass, RFID, kızıl ötesi, Bluetooth ve QR kodları kullanarak eşyaları tanıyabileceği yaptığı  Patent başvurusunda belli oluyor. Akıllı gözlük eşyaları tanımladıktan sonra kontrol ekranından eşyaların kontrolü sağlanacak.

1364143934_635301020854.jpg

Google'ın buzdolabı kapağında Garaj kapısına kadar bir çok eşyayı hükmedeceği söyleniyor.

Yorumlar
taha
arkadaş bunu gozune takacan yani başa acaba sar degeri ne durumda mazallah cok kullanani cabuk kanser yapar.
Cevapla
ses
böyle bir icat çok tehlikeli hirsilara hos geldin davetiyesi adamlarin elinde lüx araçlara rahatca binebilmek icin manyetik kilit sistemi var bu cihazda barkot IrDA bulut ve benzeri seyleri kolayca yonete biliyorla saniyenin onda biriyle hrseyin sahibi oluyorlar hirsizin isini kolaylastirir bu icat benden demesi
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.