Donanım

Google Glass geri dönüyor!

Google Glass 2016 değiştirilmiş tasarımı ile Haziran ayında pazara giriş yapacak.


Google'ın, Google Glass projesini video ile dünyaya duyurmasının üstünden 3 yıl geçti. Bu videonun yayınlanmasından sonra Google Glass tabir-i caizse teknoloji dünyasında  deprem etkisi yarattı. Google servislerinin bir gözlükte kulanılır olması ve Google Now'ın muhteşem (en azından videoda öyleydi) çalışması gözlükten beklentileri oldukça arttırdı.

Daha sonra Google Glass 1500 dolarlık ön sipariş fiyatıyla teknoloji sevenlerin beğenisine sunuldu. Google Glass 4 saati bile çıkarmayan pili sayesinde kullanıcılarda büyük bir hayal kırıklığı yarattı.

Google'ın Ar-Ge laboratuvarı "Google X Labs'ın" Google Glass'ın yeni versiyonu için bir patent aldığı ortaya çıktı.

1448706212_gsmarena001.jpg

Yeni patente göre Google Glass'ın başın arkasını nerdeyse tamamen çevireceği görünüyor.

1448706724_gsmarena003.jpg

Bu tasarımın kullanılabilir olması ise biraz tuhaf; zira arkada yarı yolda kesilen bu tasarımın insanlarda rahatsızlık yaratabileceğini öngörüyoruz.

1448706815_gsmarena002.jpg

Patente göre daha fazla dokunma alanı sunacak olan Google Glass 2016'nın özellikle pil gücünün arttırılmasından dolayı böyle bir tasarıma gittiğini düşünüyoruz. Önümüzdeki Haziran ayında tanıtılması beklenen yeni nesil Google Glass bize ne sunacak bunu hep birlikte göreceğiz...

Akıllı gözlükler ile ilgili ne düşünüyorsunuz

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.