Donanım

Google Glass gözlük bu alanlarda yasaklanacak mı?

Fotoğraf ve video çekme özelliğine sahip Google Glass gözlük bazı alanlarda neden yasaklanıyor.

Google Glass gözlük bu alanlarda yasaklanacak mı?

Google Glass sanal gerçeklik dostu gözlük henüz mağazalarda bile mevcut değil ancak şimdiden gizlilik endişesi üzerine bir barda yasaklandı.

Google Glass kullanıcıları bir süre sonra bu cihaz ile fotoğraf çekip video kaydı yapmak için heyecanla bekliyorlar. Ancak bu ürün söz konusu olunca gizlilik oldukça canlarını sıkacaktır.

1362858084_google-glass-hand.jpg

Seattle bar sahibi Dave Meinert Facebook'ta paylaştığı bir karar ile takipçileri ve arkadaşlarından beş puan aldı. Meinert paylaştığı yazıda, Google Glass'ın barında kullanımının yasak olacağını duyurdu.

Dave Meinert müşterilerinin gizlilik haklarını korumak için böyle bir karar aldıklarını belirtti. Büyük ihtimalle kimse Google Glass gözlük takan kişinin kendini çekip çekmeyeceğinden emin olmayacaktır ve bir çok kalabalık ortamlarda bu cihaz yasaklanacaktır.

Yorumlar
QWERTY
Cok yerinde bir karar helal olsun bu adama. Google a da kapak olsun. Su uygulamalarada AB bir kisitlama getirmeli,bi uygulama yuklemek istiyoruz het boka erismek icin izin istiyo,kullanmak icin mecburen onay vermek zorundayiz. Nerde ozgurluk,insana saygi?! Resmen Google un kolesi oluyor insanlik. YE-TEEEEERRR
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.