Google Glass'ın özelliklerine bir de böyle bakın

Google Glass'ın özelliklerini anlatan infografik yayınlandı.

Google Glass'ın özelliklerine bir de böyle bakın

Eminiz ki Google’ın akıllı gözlüğü Google Glass’ı bilmeyeniz yoktur. İnsanların merakla beklediği Google Glass’ın ilk sahipleri belli olmuştu.

İlk olarak Amerika’da kullanıcılarına sunulacak olan akıllı gözlük için özelliklerini anlatan bir infografik yayınlandı. Bilmeyenleriz var ise size kısaca Google Glass’ı anlatalım.

Google Glass nedir? Ne işe yarar?

Google Glass yılın en büyük icatlarından biridir. Google bu gözlükle telefonunuza bile ihtiyaç duymayacağınız bir tasarımla karşınıza çıkıyor. Gözlükler köşesinde bulunan kamera yardımıyla gördüklerinizi anında yakalamanızı sağlıyor. Hem de sesli komutlarla. Ayrıca kaybolduğunuzda size navigasyon görevi yapıyor. Görüş açınız, gördükleriniz tam anlamıyla gözlüğün kullandığı verilere dönüşüyor.

1361367567_google-releases-project-glass-video-capture-and-details-expands-pre-orders-2.jpg

Bunun yanı sıra Google Glass bilmediğiniz nesnelerin ne olduğu gibi konularda da size yardımcı olabiliyor. Kısacası bu gözlükler hayatınızın tam ortasından girmeye hazırlanıyor. Telefonları elimizden bıraktıracak bir yöntem varsa bu da Google Glass'tır diyebiliriz.

1361367585_google-releases-project-glass-video-capture-and-details-expands-pre-orders-1.jpg

Google Glass resim ve videolarınızı arkadaşlarınızla sosyal ortamda ses komutlarıyla anında paylaşabilmenizi de sağlıyor.

Aşağıda Google Glass'ın özelliklerini anlatan infografiği inceleyebilirsiniz.

1365440343_google-glass-infographic.jpg