Donanım

Google Nexus 10 tablet bilgisayar geliyor!

Samsung ve Google Nexus 10 için güçlerini birleştiriyor.

Google Nexus 10 tablet bilgisayar geliyor!

Google geçtiğimiz yaz Nexus 7 tablet bilgisayarını piyasaya sürmüştü. Nexus 7 tablet pazarında 7 inçlik Kindle Fire için güçlü bir rakip olarak geldi. Yeni gelen haberlere göre Google, 10 inçlik bir Nexus tablet hazırlığında. Google genelde Nexus akıllı telefonları için iş birliği yaptığı Samsung ile bu sefer tablet için anlaşmış görünüyor. Yayınlanan bilgilere göre, Samsung 10,1 inçlik Nexus 10 için hazırlıklara başladı bile.

Asyalı tedarikçilerden analistlerin öğrendiği bilgilere göre, Nexus 10, Yeni iPad'den daha yüksek bir piksel yoğunluğuna sahip ekran ile piyasaya sürülecek. Bu konuyla ilgili Google ve Samsung resmi bir açıklamada bulunmadı. Ancak Tayvanlı teknoloji habercileri Google ile Asus'un da 99 dolar fiyat etiketi ile küçük ekranlı tablet hazırlığında olduğunu söylüyorlar.

1349870163_nexus-10-tablet.jpg

Eğer bu haberler doğru çıkarsa bu kış Apple'ın önümüzdeki günlerde çıkaracağı iPad Mini ile birlikte Google'ın Nexus tableti bu pazarda savaşacak gibi görünüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.