Donanım

Google Nexus tabletin çıkış tarihi!

Resmi olmayan yeni raporlara göre Google tabletin çıkış tarihini değiştirdi.

Google Nexus tabletin çıkış tarihi!

Google'ın ilk tableti Nexus resmi olmayan raporlara göre en erken Temmuz ayında piyasaya sürülecek.

Google'ın raporunda tabletin en erken Mayıs ayında piyasaya sürüleceği bildirilmişti. Verge sitesinin raporuna göre Google'ın bazı tasarım değişiklikleri yapıp fiyatını 249 dolara düşürmek amacıyla tabletin çıkış tarihini ileri aylara aldığını söylüyor.

1333881254_gogole-080412.jpg

Tayvan Asustek Computer işbirliği ile yapılan tablet, 7 inç ekran ve Nvidia Tegra 3 dört çekirdekli işlemciye sahip olacak. Android 4.0 Ice Cream Sandwich işletim sistemine sahip tablette WiFi de bulunuyor.

Cihazın Temmuz ayında 199 - 249 dolar arasında piyasaya sürüleceği ve Amazon'un Tableti Kindle Free ile yarışacağı söylenenler arasında.

DigiTimes'in bir raporuna göre de Google ve Asustek'in Amazon'un Kindle Free tabletini hedef alarak 7 inçlik Nexus tableti Mayıs ayında çıkarmak için çalıştıklarını söylemişti ama yeni bir rapor tabletin Temmuz ayına kadar çıkmayacağını söylüyor.

Şimdi gözler Google'ın bu söylentilere yapacağı açıklamalara çevrildi. Tüm bu spekülasyonlar Google'ın yapacağı açıklama ile son bulacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.