Donanım

Google Nexus tabletin görüntüleri sızdı!

Bu resimler Google Nexus tablet bilgisayara mı ait?

Google Nexus tabletin görüntüleri sızdı!

Google her alanda piyasaya sahip olmak istiyor ve tablet piyasasına da el atarak yeni bir tablet bilgisayar Google Nexus ile projesine başladı. Aylardır süren projenin sonlarına doğru yaklaşılıyor.

1333625027_toshiba-excite.jpg

Kendi markasıyla bir cihazı piyasaya süren Google, Yeni Android sürümünü kullanıcılara sunmayı düşünüyor. Böylece yazılım konusunda en avantajlı cihaza sahip olucak. Nexus modelleri diğer Android model tabletlerden çokta farklı değil. Ancak şuan Android 4.0'a güncellenen cihaz sayısı çok az Android 4.0 kullanacak olan tablet Google Nexus bu yönden büyük avantaj sağlıyor.

1333625051_googlenexustablet.jpg

Google'ın 7 inç ekran boyutunda tablet çıkaracağı ve 199 dolardan piyasaya süreceği haberleri ortalıkta gezinmişti. Ancak Google Nexus'a ait olduğu söylenen resimlerdeki görüntü 10.1 inçlik bir ekrana benziyor. Ayrıca bu resimdeki görüntü daha çok, Toshiba'nın CES'te sergilediği Excite X10 tabletini anımsatıyor. Tabletin dış kısmındaki özellikle metalik çerçevesi Toshiba ile aynı.

1333625068_toshibaexcitex10.jpg

Tabletin ekranında sadeceGoogle uygulamalarının bulunuyor olması ise başka bir ipucu.  Ekranda bulunan Android Market logosunun ise hala eski Android logosu olması bu resmin eski olduğunu da gösteriyor olabilir.

Google'ın bu konuyla ilgili henüz bir açıklama yapmadı. Cihazın çıkış tarihinede dair bir bilgi yok ama söylentiler Android 5.0 sürümünü bekleyeceği yönünde.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.