Donanım

Google'ın süper gözlükleri görücüye çıktı

Google'ın bir yıldır beklenen gözlükleri nihayet hazır.

Google'ın süper gözlükleri görücüye çıktı

Google, "X laboratuvarında" gizli projelerini yürütüyor. Laboratuvarında geliştirdiği en son teknoloji ürünü olan gözlükler görücüye çıktı.

Gözlükler "Project Glass" projesi kapsamında üretiliyor. Bu gözlük teknolojisi ile kullanıcılar her an her yerde görsel olarak bilgilere ulaşabilecek. Ayrıca bu gözlük ile dijital ekranlarda harita üzerinden istediğiniz güzergahı bulabiliyorsunuz. Arkadaşlarınızın nerede olduğunu tespit edebiliyor, mesaj gönderebiliyor, hatta görüntülü sohbet bile yapabiliyorsunuz.

Google'ın bu gözlüğü son bir yıldır internette gizli projesi ile duyulmuştu.  Google, İlk kez resmi olarak dün gözlüklerin açıklamasını yaptı. Gözlüğün piyasaya sürülüp sürülmeyeceği henüz bilinmiyor.

1333619364_7043157848166113142.jpg

Google yaptığı açıklamada, fütürist gözlüklerin, "kullanıcılara dünyayı keşfetmek ve daha iyi paylaşım sağlanmasında yardımcı olmak için" üretildiğini söyledi. Google yetkililerinden Babak Parviz, Steve Lee ve Sebastian Thrun, "Bu bilgiyi paylaşıyoruz çünkü kullanıcılarla bir diyalog kurmak ve değerli girdilerden yararlanmak istiyoruz" açıklamasında bulundu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.