Google Pixel Buds’un gizli bir özelliği keşfedildi

Google tarafından bir süre önce piyasaya sürülen yeni nesil Pixel Buds modelinde, gizli bir özelliğin olduğu ortaya çıktı.

Google Pixel Buds’un gizli bir özelliği keşfedildi

Ocak güncellemesiyle birlikte, Google Pixel 6, Pixel 6 Pro, Pixel 7 ve 7 Pro modellerine Yerel Uzamsal Ses desteği getirdi. Bu özellik sese yön filtreleri ekler ve desteklenen uygulamalardan müzik dinlerken veya içerik izlerken çevresel bir ses deneyimi simüle eder. Şimdi, Google Pixel Buds uygulamasının en son güncellemesi, "Uzamsal Ses" adlı gizli bir menü getiriyor.

 Bir teknoloji bloğu tarafından keşfedilen menü, Uzamsal Ses ve Baş İzleme özelliklerini etkinleştirmek için açma-kapama düğmeleri içeriyor. Ayrıca, özelliği etkinleştirmenin neye benzediğini ön izlemek için uygulamanın ayarlarına bir demo eklenmiş vaziyette. Menünün altındaki bir uyarı, özelliğin yalnızca desteklenen içeriklerle çalıştığını hatırlatıyor.

Google Pixel Buds’un gizli bir özelliği keşfedildi

Google Pixel Buds'un, yakında Baş İzleme özelliğini etkinleştiren bir yazılım güncellemesi alması kuvvetle muhtemel. Hatta bu güncellemenin, Mart ayında gelecek olan Pixel Buds Pro Özellik güncellemesinin bir parçası olacağını söyleyebiliriz..

Yerel Uzamsal Ses desteği, müzik ve video içeriğini bir üst seviyeye taşımak için oldukça popüler bir özellik haline geldi. Diğer kulaklık üreticileri de benzer özellikler sunuyor ve bu, akıllı telefon üreticilerinin daha fazla Yerel Uzamsal Ses destekli cihaz piyasaya sürmesine yol açıyor. Google'ın bu deneyimini bir üst noktaya çıkarması ve özelliği Pixel Buds gibi yüksek kaliteli kulaklıklarla birleştirilmesi, kullanıcılara çevresel ses deneyimleri sunarak rakiplerinden ayrılmasını sağlayabilir.