Donanım
Google ve LG dünyanın gelişmiş VR sistemini sunuyor!

Google ve LG dünyanın gelişmiş VR sistemini sunuyor!

Dünyanın en büyük teknoloji firmalarından Google ve LG, VR teknoloji için bir anlaşma imzaladı.


Google ve LG, şimdiye kadar üretilmiş en yüksek çözünürlüklü sanal gerçeklik kitini oluşturmak için güçlerini birleştirdi. Google'ın resmen tanıttığı 4,3 inçlik sanal gerçeklik gözlüğü olan Display Week 1,443 ppi gibi akıl almaz bir çözünürlüğe sahip. 

Söz konusu ortak mimari 120 Hz tazeleme oranı sunarken; Oculus Rift ve Vive Pro'nun 90 HZ'lik mimarilerilerine de açık ara fark atıyor. Google mühendisi Carlin Vieri'ye göre ortada 9600 X 9000 piksellik bir muhteşemlik söz konusu. Yapı, 150 dereceye kadar tam destek sağlıyor. 

Bahsi geçen açığı kapatmak için Google araştırmacıları "foveated rendering" adlı bir teknik uyguluyor. Kullanıcının yüksek çözünürlüğe baktığı görünt işleniyorr ve izleyicinin çevresel vizyonundaki nesnelerin arasındaki odak sorunu ortadan kayboluyor. Bu tekniğin bir yararı, GPU'ya yerleştirilen veri işleme miktarını da ciddi anlamda düzeltmesi...

Her şeye rağmen Google-LG ortaklığının gecikme sorunlarının ve hareket bulanıklığı probleminin üstesinden gelmesi bekleniyor. İkilinin ortak cihazının Haziran ayı sonunda piyasaya sürülmesi kesin gibi gözüküyor.

 
Yorumlar
YAKUP
ARKADAŞLAR SİZDEN BİLGİ İSTİCEM ÇOK UCUK FİYATLARDA OLMAYAN VR GÖZLÜK MARKASI ÖNERİRMİSİNİZ A101 DEN PİRANHA ALDIM İLERİ GERİ AYARLARINDA DİŞLİLERİ PLASTİK YAPMIŞLAR KALİTESİSİZ ÇIT ÇIT KIRILIYOR TEKNOSADAN ALDIM PRERO MARKA SAĞ SOL AYARI VAR SADECE GÜZEL GÖSTERMİYOR KALİTELİ FOB DEĞERİ YÜKSEK UCUZ BANA NE ÖNERİRİSİNİZ
Cevapla
Ramazan
Beğendim
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.