Donanım

Samsung'un yeni reklamı çok konuşulacak!

Samsung, yayınlayacağı yeni televizyon reklamı ile çok konuşulacak gibi gözüküyor.


Hatırlarsanız en son sizlere Samsung'un S9 ile ilgili olan reklam filmini aktarmıştık. iPhone 6 ile S9 Plus'ı yarıştıran Samsung, kullanıcılardan birçok olumsuz yorum almayı başarmıştı. Şimdi de Samsung, yeni bir olaya imza atmaya hazırlanıyor reklam filmlerinde.

İngiltere'de izlenecek olan reklam filmi, #TVblackout başlığı ile yayınlanacak ve milyonlarca ekran aynı anda bozulurcasına kararacak. İlk 20 saniyede televizyon ekranı parazitlenip kararmaya başlayacak ve sonrasında 6 saniye süren bir karanlık olacak. Ardından ekranda 'Bu sizin TV ekranınız…Çoğu zaman içinde hiçbir şey olmayan bir boşluk' yazısı belirecek ve sonrasında Samsung, QLED ve Ambiyans Mod'lu yeni televizyonunun tanıtımına geçecek.

Reklam filmi 18 farklı kanalda eş zamanlı olarak 10 gün boyunca yayınlanacak. Reklamın yayınlanacağı yapımlar ise Şampiyonlar Ligi finali, Simpsonlar gibi İngiltere'de en çok izlenen programlar arasından seçilmiş ve böylece oldukça geniş bir kitle reklam filmini izleyebilecek.

Samsung'un neden böyle bir yol izleyeceği bilinmese de, reklam konusunda ne kadar yaratıcı oldukları konusunda sanırım hem fikirizdir. İyi yönde mi kötü yönde mi orası tartışılır...

Yorumlar
yunus
e hani reklam videosu
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.