Donanım

Google'ın tabletini o üretecek!

Aylardır süren dedikodular nihayet son buldu!

Google'ın tabletini o üretecek!

Dünya devi arama motoru Google, geçtiğimiz senelerde Android'i de satın almasıyla birlikte donanım üreticileriyle olan anlaşmalarına aşırı şekilde yoğunluk verdi. Son zamanlarda çıkarttığı akıllı telefon ve tabletler tüm dünyada milyonlarca kişi tarafından kullanılmakta.

Son aylarda Google'ın donanım üreticileriyle ortaklaşa olarak çıkartacağı ürünlere bir yenisi daha ekleneceği haberi tüm teknoloji sitelerinde dönüp duruyordu. Adına binlerce haber açılan Google'ın Nexus adındaki tabletinin donanım üreticisi nihayet belli oldu.
1339576383_asuseeepadtransformerandroidtablet1.jpgGoogle'ın yeni tabletinin donanım üreticisi belli oldu, yeni tablet Asus tarafından üretilecek. Adını açıklamak istemeyen bir Asus çalışanı Computex fuarında Android Authority'e yaptığı açıklamada, Google'a bir tablet ürettiklerini ağzından kaçırdı. Google & Asus işbirliği ile üretilecek olan tabletin adı muhtemelen Nexus 7 olacak, ekran boyutu da ismiyle paralel olarak 7 inç boyutunda olacak, ortaya çıkacak olan tablette muhtemel olarak kullanılması beklenen işlemci ise, Nvidia'nın dört çekirdekli Tegra 3 olacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.