Donanım

iPad efsanesi sona mı eriyor?

iPad satışlarında düşüş yaşanıyor.

iPad efsanesi sona mı eriyor?

Context tarafından yapılan araştırmada sağlanan rakamların verdiği sonuçlara göre iPad 2′nin satışlarının yüzde 15, iPad 3′ün satışlarının ise yüzde 25 gerilediğini gösteriyor.

1339507446_ipad1.jpg

Araştırmanın sonuçlarına göre çıkan iPad satışlarındaki bu düşüş, büyük ihtimalle Apple'ı endişeleneceği bir düşüş olmasa gerek. Çünkü iPad 3′ün çıkması ile iPad satışları tavan yapmıştı ve Mart ayında Şubata göre yüzde 134 satışlarda artış olmuştu.

1339507494_ipad-3-haber.jpg

Context kurumsal analisti Senthuran Premakumar konuyla ilgili açıklamasında, Samsung'un yükselişine dikkat çekti ve Galaxy Note satışlarının ekim ve nisan ayları arasındaki artışını dile getirdi. Context'e göre, 5 inç ve daha büyük cihazlar tablet sınıfına giriyor.

Samsung, Galaxy Note'un Ekim ayında 2.519 adet satışını yapmıştı. Ancak Samsung'un toplam tablet satışlarının yüzde 75′ine Nisan ayında satılan 73.390 Note ile ulaşıldı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.