Donanım

Hangisi daha iyi: Canon EOS 650D ve iPhone 6S video karşılaştırması!

Hangisi daha iyi? Bir DSLR fotoğraf makinesi mi yoksa, amiral gemisi akıllı bir telefon mu? Detaylar haberimizde.

Hangisi daha iyi: Canon EOS 650D ve iPhone 6S video karşılaştırması!

Akıllı telefonların hayatımıza girişi ile neredeyse DSLR fotoğraf makineleri neredeyse (Profesyonelleri saymazsak) gözden düştü diyebiliriz. Peki, düşük ışık koşullarında büyük bir avantaj sağlayan, büyük ve değiştirilebilir sensörlere sahip DSLR makineler günümüzün amiral gemisi akıllı telefonları ile kıyaslanabilir mi?

Phonearena sitesi bu düşünceden yola çıkarak 2012 üretimi Canon EOS 650D ile Apple'ın son amiral gemisi 12MP iSight kameraya sahip iPhone 6S'i 4K video çekim testinde bir araya getirdi. Popüler ve sınıfının en iyi temsilcilerinden olan DSLR kamera Canon EOS 650D ve sınıfının en iyi kamerasına sahip akıllı telefon modellerinden iPhone 6s arasındaki çekim farkının ne olduğunu görmek için sabırsızlandığınızı görür gibiyim.

Peki sonuç ne? Sonucu biz söylemeyelim ve  her iki cihazda otomatik ayarlar kullanılarak yapılan video testi ile sizleri başbaşa bırakalım.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.