Donanım

HarmonyOS 3.0 için çıkış tarihi netleşti!

Huawei'nin yeni işletim sistemi HarmonyOS 3.0 için detaylar gelmeye başladı. İşte işletim sisteminin ne zaman sunulacağı ve özellikleri.

HarmonyOS 3.0 için çıkış tarihi netleşti!

Huawei'nin yerel HarmonyOS'u, ABD'nin şirkete karşı yaptırımlarının ortaya çıkmasından bu yana hızla gelişti. HarmonyOS 3.0 yinelemesi, Eylül 2022 sürümünde karşımıza çıkacak.

HarmonyOS 3.0 için çıkış tarihi belli oldu!

harmony os 3.0

Güvenilir bir kaynak olan Weibo'dan Changan Digital King'e göre, yazılımın Beta sürümü önümüzdeki haftalarda çıkacak .HarmonyOS 3.0, Ekim 2021'de duyuruldu ve ilk Geliştirici Önizlemesi kısa bir süre sonra çıktı. Kaynak tarafından sağlanan ayrıntılara göre, Harmony OS 3.0'ın kararlı sürümünün Eylül 2022'de çıkması planlanıyor. Önceki sürüm (Sürüm 2.0) Haziran 2021'de piyasaya sürüldü ve ekosistemi şimdiden 100 milyona ulaştı.

HarmonyOS 3.0, geliştirilmiş bir kullanıcı arayüzüne ve genel olarak daha iyi performansa sahip. Bununla birlikte, işletim sisteminin görünümünde ve hissinde önemli değişikliklerle gelmiyor. ArkUI gibi diğer eşlik eden uygulamalar da piyasaya sürüldü. ArkUI, TypeScript veya JavaScript kullanarak uygulamalar oluşturmaya yönelik bildirimsel bir UI ortamıdır. Huawei Mate 50 serisinin HarmonyOS 3.0'ı dağıtan ilk modellerden birine sahip olması bekleniyor. Huawei Mate 50, bu yıl Temmuz ayına kadar piyasaya sürülebilir. Hangi mevcut cihazların yeni sürüme güncelleneceğine gelince, ilk betalar yayınlanmaya başladığında bunun detayları netleşecektir. Çinli teknoloji üreticisi Huawei’in HarmonyOS 3.0 ile asıl amacının sistem yeteneklerinin ve geliştirme araçlarının yükseltilmesi olduğu söyleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.