Donanım

Hitachi Data Systems yeni ofisini İstanbul'a açtı!

Hitachi Data Systems yeni ofisiyle, müşteri hizmetlerine ve teknolojiye verdiği önemi pekiştiriyor!

Hitachi Data Systems yeni ofisini İstanbul'a açtı!

Hitachi, Ltd. %100 iştiraki olan Hitachi Data Systems'in Türkiye'de yeni bir ofis açtığını duyurdu. Hitachi Data Systems Türkiye'deki müşteri sayısının hızla artmasını takiben lokal temsil ve yatırım ihtiyacını karşılamak için satış öncesi, satış ve servis kadrolarıyla İstanbul ve Ankara ofislerinde büyümeye devam ediyor.

İstanbul'daki yeni ofisin yöneticiliğini, Orta/Doğu Avrupa, Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Türkiye Bölge Müdürü ve Genel Müdür Marek Świerad üstlenecek. Świerad, Hitachi Data Systems'den önce Rusya, Ortadoğu ve Türkiye dahil Orta ve Doğu Avrupa bölgelerinden sorumlu olarak VMware şirketinde görev yapmaktaydı.

1338465503_20120530140309.jpg

Hitachi Data Systems Türkiye Ülke Satış Müdürlüğü görevine ise daha önce IBM'de bölgesel satış konusunda uzun yıllara dayanan deneyime sahip olan Uğur Osmanlıoğlu atandı. Hitachi Data Systems Türkiye ofisiyle; Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgesindeki hızlı büyümesini sürdürmeyi hedefliyor. Hitachi Data Systems Türkiye aynı zamanda sirketlerin BT sorunlarının çözüme kavuşturulmasına yardımcı olarak, müşterilerine kaliteli ve profesyonel hizmetler sunmayı amaçlıyor.

Marek Świerad'in açıklamaları

Marek Świerad'in açıklamaları
Marek Świerad
Genel Müdür Marek Świerad: "Başarımızın temeli müşterilerimize verdiğimiz önemdir. Ana hedefimiz mevcut müşterilerimizin sektördeki en iyi hizmeti almasını sağlamak" şeklinde açıklamada bulundu. Şirketin Türkiye'deki mevcut müşterileri arasında özellikle depolama, sanallaştırma ve bulut çözümleri alanında olmak üzere telekomünikasyon şirketleri, kamu kurum ve kuruluşları ve finans kuruluşları bulunuyor.

Hitachi Data Systems; Türkiye'de yeni ekibini güçlendirerek; Hitachi Data Systems'e yatırım yapan ve vizyonunu paylaşan iş ortaklarıyla her geçen gün daha fazla etkileşimde bulunarak büyümeyi hedefliyor.

Genel Müdür Marek Świerad bu konuda ayrıca şunları söyledi: "Aktif bir şekilde yeni ekip kuruyoruz ve bunu yaparken en iyilerini seçmeye önem gösteriyoruz." Yeni Hitachi Data Systems İstanbul şubesi, Maslak'ta yeni ve son derece prestijli bir iş merkezi olan Windowist Tower'da faaliyet gösterecek.

Hitachi Data Systems Türkiye ofisinin açılış duyurusu, şirketin yeni Hitachi Unified Storage (HUS) (Unified Depolama Sistemleri) ürün ailesi ve tek kullanıcı arabirimi ile yönetiminin tanıtımının hemen arkasından geldi.

1338465657_20120530140220.jpg

HUS ürünleri blok, file ve object verilerini diğer tüm midrange çözümlere kıyasla daha esnek ve daha dengeli bir biçimde depolayabiliyor. HUS ürünleri, müşterilerin performans, ölçeklenebilirlik veya maliyet açısından etkinlik ihtiyaçlarında, ödün vermeden kritik öneme sahip iş uygulamalarını yönetmesine ve büyüme gereksinimlerini karşılamasına yardımcı oluyor.

Hitachi Data Systems ayrıca yakın zamanlarda yeni HUS ürün ailesi de dahil olmak üzere, tüm donanım ürünleri portföyünün Hitachi Command Suite yönetim yazılımı tarafından da destekleneceğini duyurdu.

Tüm ürünleri için tek bir yazılım yönetim platformu sunan kurumsal tedarikçi olarak Hitachi Data Systems müşterilerinin veri merkezlerindeki maliyetlerini düşürmelerine ve karmaşıklığı azaltmalarına yardımcı oluyor. Temelde sektöre öncülük eden yenilikler geliştirilen Hitachi Unified Storage (birleştirilmiş depolama sistemleri) ürün yelpazesi, kuruluşlara hizmet seviyesi hedeflerine ulaşmalarına, maliyet tasarrufu sağlamalarına ve uzun vadeli yatırımlarını korumalarına imkan veren güvenilir, dinamik ve açık bir mimari sunuyor.

Basın Bülteni
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.