Donanım

LG'nin minik ama 1080p Full HD teknolojisi şaşırtıyor!

LG yeni ekranıyla Retina ekranları ezip geçebilir!

LG'nin minik ama 1080p Full HD teknolojisi şaşırtıyor!

Dünyanın en iyi TV üreticilerinden olan LG firması geçtiğimiz aylarda uzun sessiz bir dönem geçiriyor. Özellikle akıllı telefon sektöründe olan durgun ilerleyişine bir son verme peşinde. Yeni ürettiği mobil cihaz ekranı ile görenleri büyülüyor!

Apple'ın geçtiğimiz aylarda çıkarttığı Retina Display ekran teknolojisine zorlu bir rakip olarak geliyor LG! Yeni ürettiği ekranlarıyla birlikte 5 inç'de 1080p Full HD olarak karşımıza geliyor. LG yeni teknolojisinin kısa açıklaması şu şekilde yapılabilir, 440 PPI piksel yoğunluğu sunan ekran 16:9 görüntü oranına sahip. LG'ye göre ekran teknolojisi, IPS'nin farklı bir çeşidi olarak karşımıza çıkıyor.

1338401755_20120529101609.jpg

LG yeni teknolojisi ile birlikte Apple iPhone 4/4S'in ekranının sunduğu 326 PPI piksel yoğunluğunu ezip geçerek muhteşem bir kullanım deneyimi ve görsel şov yapmayı planlıyor. Her açıdan son derece rahat bir görüş imkanı sunan yeni LG teknolojisinin 2012'nin 2. çeyreğinden sonra kullanılabilir hale geleceği belirtiliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.