Donanım

HomePad satmıyor!

349 dolar fiyat etiketine sahip olan akıllı hoparlör HomePad'in, satış rakamları konusunda dibe vurduğu ortaya çıktı.

HomePod, Apple’ı üzdü!

Apple, geçtiğimiz aylarda Amerika, İngiltere ve Avustralya‘da Siri destekli akıllı hoparlörü HomePod’u satışa sunmuştu. 349 dolar fiyat etiketine sahip olan akıllı hoparlörün, satış rakamları konusunda dibe vurduğu ortaya çıktı.

A8 teknolojisi ile, ortamda ki ses dalgalarını otomatik olarak algılayan ve bu doğrultuda ses ayarını optimize eden akıllı hoparlörde ek olarak 1 adet bass sistemi de yer alıyor. HomePod, Siri ve Apple Music ile uyumlu olmasına rağmen ürün, satış rakamlarında umduğunu bulamadığı iddia edildi.

Bloomberg’den Mark Gurman‘ın hazırladığı yazıda; rakiplerine göre nispeten yüksek fiyatı ve  tatil döneminden sonra pazara girişinden dolayı HomePod‘un satış rakamlarının dip seviyede olduğunu belirtilmekte. Ancak bu durumun tersine dönebileceği de ek olarak düşünülmekte.

Yaklaşık 6 ay önce Apple'ın sözünü verdiği AirPlay 2 desteğinin önümüzdeki zamanlarda gelmesi ile birlikte, akıllı hoparlörü stereo olarak kullanabilecek. Bu özelliğin kullanıma sunulmasından sonra satışların artması bekleniyor. Henüz satışlar konusunda Apple, resmi verileri açıklamış değil ancak AirPlay 2'nin getirilmesi ile beraber bu konuda ilk resmi verilerin yayınlanması beklenmekte. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.